Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

„Pavlův“ soudce sebral odškodné politickému vězni. Po invalidovi chtěl, aby státu vrátil 800 tisíc

Měsíc poté, co zhasla hvězda Roberta Fremra coby kandidáta na ústavního soudce kvůli předlistopadovým verdiktům proti emigrantům, narazily Lidovky.cz na problematické verdikty Pavla Simona, soudce Nejvyššího soudu a adepta na Ústavní soud.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pokud US vydá nějaké rozhodnutí, měl se tím pan právním řídit. Do jisté míry nerespektování práva. Na ústavní soud musí být kandidát osobnostně zralý. Sorry. Najděte někoho jineho ...

0 0
možnosti

Pokud bude jako ústavní soudce bránit různým spekulantům, kteří si chtějí z českého daňového poplatníka dělat dojnou krávu, tak tleskám

0 1
možnosti
Foto

Je smutné a varovné, jestliže prezident republiky navrhuje do ústavního soudu lidi, kteří jsou známi svými problematickými rozhodnutími a to pak zvláště v rozporu právě s Ústavním soudem. To zde nejsou žádní čestní soudci nebo máme divného prezidenta? Nebo pouze divné jeho rádce a našeptávače?

5 0
možnosti

Snaha dehonestovat soudce za to, že na odškodňování určité skupiny osob měl jiný a nepochybně právně dostatečně podložený a tedy legální názor, než měli soudci ústavního soudu, zavání účelovostí a staví na hlediscích politických a nikoli právních. Jinými slovy, podle novinářů to soudci "politicky dobře nemyslelo", a proto je z volby na ústavního soudce diskvalifikován.

4 14
možnosti

J32a55n 31P66a53v64e70l

3. 10. 2023 10:59

Odhlédnu-li od soudce, nemohu si pomoci v tom, že nenastoupení na vojenskou službu je stejný zločin jako krádež majetku. Prostě zločin za každého režimu. Neznám moc zákony ostatních zemí, ale tipl bych si, že to byl zločin i v demokratických zemí. Můžeme se podívat třeba na válku ve Vietnamu, kdy v USA byly odvody. Nevím tedy, proč tyto lidi rehabilitovat či odškodňovat.

4 5
možnosti

. . .i Muhamad Ali odmítl narukovat a šel sedět. To byla chyba. A to měl jít do Vietnamu bránit demokracii . . .A odškodný nedostal.

Jenže Varga odmítal bránit zločinný režim . . . a tak teď babo raď . . .

0 0
možnosti
Foto

K86a27r63e94l 65H47o11l73u43b

3. 10. 2023 10:30

... jezus, ten se k supákovi PePa Pávkovi a Fi-jalovej vládě hodí setsakra do krámu, to je jejich kluk!!!...

9 2
možnosti

To je trošku nepochopení rozdílu mezi obecným soudem a ústavním soudem. Ten druhý se nemusí striktně držet všech zákonů současně, ale uvádí je do souladu. Tak může odškodnit i věci nad rámec zákona. Obecný soudce se může opírat pouze o zákon a v případě rozporů v zákonech se obrátit na ústavní soud.

7 0
možnosti

Tady se ale obecný soudce svévolně neřídil rozhodnutím US, protože ho považoval za chybné. Tím narušil vše, co popisujete výše.

6 1
možnosti

Rád by se nechal poučit, myslel jsem, že náš soudní systém je pojištěn proti individuálním nápadům jednotlivých soudců. Snad proto existuje systém odvolacích soudů, aby se tomu zamezilo. Výsledný rozsudek by měl být produktem celého soudního systému a ne jen jednotlivého soudce.

0 0
možnosti

Tak to je problem. Jestlize rozhodl proti US, protoze jeho rozhodnuti povazoval za chybne, tak tam nema co delat. Protoze mel povinnost toto rozhodnuti respektovat a porusenim teto povinnosti realne poskodil lidi, kteri nemeli cas a energii na obranu.

16 2
možnosti

Česká justice včetně soudců kolaborovali s každou totalitou, která se Českou kotlinou prohnala s výmluvou, že nemohli jinak, než posílat lidi do kriminálů na základě stávajících zákonů. A já tvrdím, že mohli jinak. Nemuseli ty soudce dělat. Tito lidé jsou stejně amorální jako režim, pro který pracovali. Ničili tím totiž zcela vědomně životy druhých.

15 3
možnosti

93% obyvatel kolaborovalo s totalitou s tím že neměli na výběr.

8 4
možnosti