Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Simulování teď vyjde draho

Česko

PRAHA Hokejová extraliga přichystala pro svůj šestnáctý ročník řadu novinek. I když se tak třeba návrat druhých asistencí nedá nazývat. Obskurní pravidlo o tom, že se bude počítat pouze první gólová nahrávka, zavedla Asociace profesionálních klubů ledního hokeje před dvěma lety.

Nyní se APK rozhodla toto nařízení, které neplatí nikde jinde na světě, odvolat. „Zrušení druhých nahrávek bylo chybným krokem,“ sypal si popel na hlavu ředitel APK Stanislav Šulc.

Ten představil i další novinku, která by měla českou nejvyšší soutěž kvalitativně pozvednout. V té se v posledních letech rozmohlo simulování hráčů a tomu chtějí představitelé extraligy zabránit. Disciplinární komise bude nově řešit prohřešky simulujících hráčů, a to i zpětně. Komise využije záznamy utkání, simulování bude řešit z vlastní iniciativy nebo z podnětu klubů.

Hráče, kterým disciplinární komise simulování či přifilmování třeba pádu prokáže, čeká tvrdý trest. Přijdou o deset procent svého měsíčního platu. Částka však nebude zveřejněna, hráčské platy nadále zůstávají tajné. „Věříme, že i tento krok dopomůže soutěži k zvýšení atraktivity a přiláká další diváky do ochozů,“ řekl prezident APK Jaroslav Vlasák.

Ke zatraktivnění extraligy by měla přispět i nová hymna či opětovné rozdávání DVD zdarma se shrnutím loňského ročníku při úvodních kolech soutěže.

Mezi další novinky se řadí vyhlašování nejlepších hráčů utkání, které bude probíhat ve spolupráci s deníkem Mladá fronta Dnes. Fanoušky dozajista potěší možnost bezplatného sledování vybraných extraligových duelů na adrese www.tv.hokej.cz.

Hlavním tahákem ale budou velké osobnosti českého hokeje, které se do Česka vrátily. Nejvíce se jich představí ve Spartě. Pražský klub dokázal přilákat pětinásobného mistra světa Davida Výborného a olympijské šampiony z Nagana Martina Ručinského a Libora Procházku. Plzeňští fanoušci zas přivítali Martina Straku, který se také pyšní zlatou olympijskou medailí. Liberec posiloval hlavně v defenzivě. Po roce v Rusku se vrátil brankář Milan Hnilička, z Philadelphie přestoupil velezkušený obránce Jaroslav Modrý.

„Čeká nás mimořádně kvalitní soutěž, jedna z nejlepších v historii,“ připomněl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

***

Největší hvězdy

extraligy podle LN

1. MARTIN STRAKA (Plzeň)

2. DAVID VÝBORNÝ (Sparta)

3. MARTIN RUČINSKÝ (Sparta)

4. JAROSLAV BEDNÁŘ (Slavia)

5. PAVEL PATERA (Kladno)

6. ROBERT REICHEL (Litvínov)

7. PETR TON (Sparta)

8. MARTIN PROCHÁZKA (Kladno)

9. JIŘÍ DOPITA (Znojmo)

10. JIŘÍ ŠLÉGR (Litvínov)

11. TOMÁŠ VLASÁK (Plzeň)

12. VÁCLAV VARAĎA (Vítkovice)

13. RICHARD KRÁL (Ml. Boleslav)

14. MILAN HNILIČKA (Liberec)

15. JAROSLAV MODRÝ (Liberec)

Autor: