Diskuse k článku: Skanzen hraje o 70 milionů. Kvůli pochybným tendrům

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 24.2.2012 14:27
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kusý 24.2.2012 12:37

"Journalisté" Golisi a Kedroni!

Ačkoliv dnes už může psát do novin opravdu kdekdo, bylo by dobré naučit se svému rodnému jazyku.Fondy se nerozdělovalY, nikoliv nerozdělovali ! Váš ctěný korektor asi bude stejné úrovně vzdělání, když vám to neomlátí o hlavu.Zeman tvrdil, že jsou novináři žumpa, já spíš myslím že jsou jen pitomci.Opět se ptám (poněkolikáté)

Quo vadis, Lidovky?Velmi se těším na jakoukoliv reakci ať už redakce, nebo některého z "pánů novinářů".:-(

J. Václavíková 24.2.2012 14:27

Re: "Journalisté" Golisi a Kedroni!

Jo jo, je to bída!

J. Chaloupka 24.2.2012 11:15

NKU jedná sice formálně dle zákona ale fakticky zbytečně

a neúčelně.  To že se nesmí  velké zakázky dělit na řadu menších  je  nesmysl a není  to  smyslem zákona . Smyslem zákona je aby se všechny zakázky zadávali průhledně .  Můzeum určitě postupovalo dle nejlepšího svědomí když zadalo zakázky osvědčeným menším a dlouho s ním spolupracujíícím firmám a nevypsalo velký tendr kde by si pak  velká firma namastila a zakázky by ze mnohem nižší cenu nechala udělat právě oněm malým odborným firmám které zakázky dostali bez soutěže. EXISTUJE VELMI JEDNODUCHÝ  SYSTÉM JAK MOHLO MUSEUM PROBLÉMU PŘEDEJÍT .  PROSTĚ  VELKOU ZAKÁZKU SICE ROZDĚLIT NA MENŠÍ ALE  TY NECHAT VYSOUTĚŽIT DLE PRAVIDEL  PRO ZAKÁZKU VELKOU . ZÁKON SICE STANOVÍ LIMIT OD KTERÉHO MUSÍ BÝT VEŘEJNÁ SOUTĚŽ VYPSÁNA ALE NIKDE NEŘÍKÁ   ŽE NA ZAKÁZKY POD TENTO LIMIT TAKOVÁ SOUTĚŽ VYPSÁNA BÝT NEMŮŽE.          

V. Grycz 24.2.2012 8:58

Bohužel

to chodí tak, že vyhraje jednomužná  firma, která nemá v trvalém poměru např.  ani řezbáře a ještě sídlí v nějaké zbořenině či paneláku. Toho se muzeum právem obávalo. Stejně by to oddřeli místní řemeslníci prostřednictvím švarcsystému.

J. Kos 24.2.2012 8:54

Poturčenec horší Turka.

Co dělají ti, co rozdělují dotace a pak již nechají jenom v dotacích šťourat kontroly ?

I. Mikenda 24.2.2012 8:36

BLBĚ, ALE PODLE ZÁKONA.

Pokud se nemýlím tak, zakázku měla dostat velká firma, které by dala objednávky malým firmám, které to umí. Jde o historické budovy, tak velké firmy to neumí. Ta velká firma by přepsala objednávky na ty stejné malé firmy, shrábla tučné provize za sprostředkování, poslala něco ODS do stranické pokladny a vše by bylo podle zákoná.(českého). Uředníci by byli spokojeni.

J. Tínek 24.2.2012 12:36

Re: BLBĚ, ALE PODLE ZÁKONA.

přesně popsáno.A tak to chodí i jinde....

j. kříž 24.2.2012 8:03

celé česko je skanzen a dotace jsou zhouba

dotace znamenají korupci nekvalitní práci a předražování poškozování volného trhu

až toto byrokratům v bruselu  dojde bude už na vše pozdě

J. Podhradsky 24.2.2012 7:36

MUDRCOVE V REDAKCI LN

Zvanite dokola, na celou stranku a pritom nevysvetlite to hlavni.  Ze pri zadavani verejnych zakazek  zakon narizene zadavajici instituci pri udelovani zakazek to, ze nad urcity  financni limit musi byt zakazka zadana vr verejnem  konkurzu, mensi zakazky mohou byt zadany primo, bez konkurzu.  Zadavajici  verejne instituce  toto narizeni obchazi tak, ze jednu zakazu, ktera je nad limitem, rozdeli na vice zakazek ktere jsou pod limitem a tim se vyhnou konkurzu a zakazky v tichosti rozdaji kamaradum, bez konkurzu a to je jasne poruseni zakona.

R. Pecho 24.2.2012 7:33

Jindy bych se čílil,

jaký je bordel i ve skanzenu, ale tady se domnívám, že muzeum má pravdu. Z vlastní zkušenosti vím, že velká, nespecializovaná firma by historickou stavbu nevratně poškodila (viz. Karlův most).

D. Procházka 24.2.2012 8:01

Re: Jindy bych se čílil,

To ano, ale je možné, že se dá definovat v podmínkách výběrového řešení odborná způsobilost, např. prokazatelné realizované zakázky (reference). Jistě to nevím, možná, že odbornost je vnímána jako nepřípustné omezení napadnutelné soudně:)

Najdete na Lidovky.cz