Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Škoda, mohli jsme i vyhrát

Česko

Přesnou střelou rozvlnil síť CSKA Moskva a zařídil Spartě remízu s věhlasnějším soupeřem. Ani sedmý gól ale nenapravil trochu rozpačitý dojem útočníka Václava Kadlece (18) z podzimní části sezony. „V lize jsem se chtěl trefit víckrát,“ přiznává jeden z největších talentů českého fotbalu.

* Nemrzí vás, že Sparta ke konci zápasu promrhala možnost vyhrát nad ruským velkoklubem?

Remíza je dobrý výsledek, ale promarněné šance nás musí mrzet. Vyhrát nad CSKA Moskva by bylo fantastické. Přesto musíme být spokojení, protože diváci viděli atraktivní zápas.

* Jak moc vás během zápasu trápily až desetistupňové mrazy?

Bylo to těžké. Museli jsme vybrat správnou obuv. Sám jsem dlouho nemohl vybrat kopačky, abych neklouzal a nepletly se mi nohy. Ani si nevzpomínám, jestli jsem někdy hrál v takové zimě. Ruce nám mrzly, obličej taky a nikdo nemohl mluvit. Hrozný.

* Pomohlo vám, že jste měli postup do jarní části EL jistý?

Užívali jsme si to a doufám, že to na nás bylo vidět. O motivaci proti tak silnému klubu jsme nemohli mít nouzi. Soupeř vybojoval a udržel každý míč a byl nesmírně silný.

* V pátek se dozvíte soupeře pro vyřazovací část. Máte nějakého favorita?

Přál bych si Manchester City. Mám ho rád a hraje v něm spousta hvězd. Ani Liverpool by nebyl špatný. My si ale nemusíme vybírat, každý tým má něco do sebe.

* Na začátku sezony Spartě utekl postup do Ligy mistrů. Je pro vás závěr roku nakonec šťastný?

Každý tým má občas krizi. My jsme ji ale včas překonali a od té doby ani jednou neprohráli. S podzimem musíme být spokojení.

* Jste spokojený i sám se sebou. Poslední dobou jste si moc nezahrál...

Chvíli jsem byl nahoře, dával góly a nastoupil za nároďák. Pak přišel útlum. Sám vím, že jsem nehrál dobře. Není ale důvod se kvůli tomu nějak rozpakovat.

Autor: