Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Školácká chyba srazila Spartu do kolen

Česko

PŘÍBRAM Roman Hubník vyráží do útoku a nesmyslně fauluje. Příbramští fotbalisté rychle rozehrávají standardní situaci pasem na osamoceného Cafúa.

Paralyzovaní sparťané jen nevěřícně zírají, jak Brazilec zesměšňuje jejich brankáře Jaromíra Blažka „jesličkami“.

Šikovný žolík dal svůj druhý ligový gól v této sezoně a vyrovnal na 1:1. Byl to rozhodující moment zápasu, který rozlítil nejen hráče z Letné.

„Byla to nepozornost a hrubá taktická chyba, která se nevidí ani v žákovských nebo dorosteneckých soutěžích.

Na téhle úrovni je to úplně nepochopitelné.

Zvlášť, když jsem na to mnohokrát upozorňoval,“ kroutil hlavou trenér Sparty Martin Hašek, který prý zná i viníka celé situace.

„Jméno si nechám pro sebe, ale volal jsem na něj, ať rozehrávku zajistí,“ vysvětloval kouč, který hodlá hříšníkovi pořádně vyčinit.

„S Řepkou by se to nestalo“ Centr, který letěl přes půlku hřiště, vyvolal negativní reakce i u zkušenějších hráčů. „Nezareagovali jsme na pohotově rozehranou standardku. Každý přece ví, že v podobné situaci se má blokovat balon. Jenže to nikdo neudělal, všichni jen koukali,“ rozhazoval bezmocně rukama kapitán Patrik Berger.

Málo vídaný moment však nejvíce mrzel jeho původce Hubníka. „Chtěli jsme vyhrát, ale takhle to přece nejde. Soupeř si rychle přihraje do protiútoku a my jen koukáme, jak skóruje,“ zlobil se obránce, který dostal pozvánku do národního týmu na středeční přátelské utkání s Belgií. Trenéři obou týmů se shodli, že to byla situace, která ovlivnila další průběh utkání. Sparta dostala studenou sprchu, jež předznamenala následný herní propad. Pro Příbram to naopak byla obrovská motivace. „Hráči najednou pochopili, že mohou hrát. Došlo jim, že Sparta je úplně normální mužstvo, které se dá porazit,“ těšilo trenéra Příbrami Karola Marka.

„Pak už jsme nebyli tak aktivní. Nesbírali jsme míče a pouštěli soupeře do útoků,“ přitakal Hašek a postěžoval si na zranění klíčového obránce Tomáše Řepky.

„S Tomášem v sestavě by podobná situace buď nevznikla vůbec, nebo by si ji pohlídal,“ opakoval posmutněle.

Nezbývá mu než vyhlížet lepší zítřky. „Musíme začít vyhrávat a konečně chytit vítěznou vlnu,“ přál si Hašek.

***

„Byla to hrubá taktická chyba, která se nevidí ani v žákovských soutěžích,“ zlobil se kouč Sparty Martin Hašek.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...