Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Skotský politik bude jezdit Škodou Superb

Česko

LONDÝN Rada skotského okresu Aberdeenshire se chystá v nynější krizi šetřit a rozhodla, že její předseda nebude jezdit v luxusní limuzíně, ale v nové Škodě Superb. Napsal to dnes list The Scotsman, podle něhož si za to předseda rady Bill Howatson vysloužil uznání skotských politiků.

Howatson a rada okresu Aberdeenshire, který zahrnuje oblast kolem města Aberdeen, zvažovali, jak nahradit dosluhující Ford Galaxy. Nakonec zamítli pořízení přepychového BMW X5 a dali přednost skromné, ale úsporné Škodě Superb Greenline, napsal deník.

Připomněl, že starosta Aberdeenu Peter Stephen jezdí plnit úřední povinnosti ve čtyřlitrovém BMW za 50 tisíc liber (asi 1,5 milionu korun), zatímco Škoda Superb přišla sousední okres Aberdeenshire na 17 tisíc liber (asi půl milionu korun). I když automobily Škoda byly v dobách komunismu v Británii terčem vtipů a jen těžko se image nespolehlivého levného auta zbavovaly, nyní má nový superb nízké emise a Bill Howatson má víc místa na nohy než v Bentley, dodal list. Někteří skotští regionální politici v rámci úsporných programů kupují i starší ojeté vozy.

Autor: