Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Slavia opět Eden uhájila

Vítězství nad Baníkem zařídil svým čtvrtým jarním gólem Marek Jarolím

PRAHA Podesáté a stále bez ztráty. Ligová bilance fotbalistů Slavie v Edenu ani nemůže být lepší. Po vítězství 1:0 nad Baníkem Ostrava platí, že červenobílí zůstávají v této sezoně doma stoprocentní.

Jejich poslední výsledek odstavil mimo hru dalšího možného rivala v boji o titul. Na první místo ztrácí Ostrava už čtrnáct bodů, manko druhé Sparty jako nejbližšího pronásledovatele se drží na desetibodové úrovni. „Pro nás zůstává Sparta největším konkurentem,“ tvrdil brankář Martin Vaniak.

I od ní si drží obhájce prvenství jedenáct kol před koncem soutěže nadějný odstup, o který by se neměl nechat připravit. „Souhlasím, ale ještě nás čeká dlouhá cesta,“ zdržel se nadšení kouč Slavie Karel Jarolím.

Šance jako penalta bez úspěchu Těžko odhadnout, jestli by ligový šlágr nedopadl jinak, kdyby v sestavě Synovec slávistického kouče se zatím na jaře postaral o všechny čtyři góly svého týmu. Po hattricku proti Plzni včera proměnil nenápadný moment ve 25. minutě v rozhodující trefu.

Ve výskoku přetlačil Neuwirtha a při momentální střelecké pohodě neměl problém usměrnit míč do správného místa. „V pokrývání podobných situací máme rezervy,“ uvědomoval si kouč Ostravy Karel Večeřa.

A nejen v tom tlačí Ostravu bota. Hned první příležitost Lukeše naznačila, proč se po zimní přestávce nikdo v modrobílém dresu nezapsal do střeleckých statistik. Hostující kapitán dostal ve 4. minutě od Střihavky přihrávku do vápna, před sebou měl klečícího Vaniaka a na první pohled relativně snadnou práci. „Připomínalo to penaltu. Kdybych byl ve větší pohodě, mířil bych líp,“ přemítal zpětně Lukeš.

Ani Vaniak už asi nevěřil, že by se mu míč mohl vrátit do náruče, což se s pomocí zpětného odrazu od tyče nakonec doopravdy stalo. „Sám jsem se divil, že míč neskončil v síti,“ přiznal také Večeřa.

Snad si góly schovávají Na jeho svěřencích zanechala zahozená příležitost vážnější stopy po zbytek zápasu. „Najednou jsme si přestali věřit. Znehodnotilo to veškerou naši dřinu,“ zoufal si. Na trávníku trápení nezměnil ani Lička, který před přestávkou doběhl svižnou přihrávku, ale ve výskoku ji usměrnil těsně mimo.

Bývalým spoluhráčům, s nimiž ještě před rokem seděl v jedné kabině, nezkazil náladu ani útočník Střihavka.

Pokračování na straně 22 Slavia opět Eden uhájila

Dokončení ze strany 24

I když jeho rána měla šanci skončit ve Vaniakově síti, slávistický brankář tomu zabránil nejlepším zákrokem zápasu.

Na druhé straně se ke zvýšení náskoku neměl ani nikdo ze slávistů. Důrazný Besta dohrával sice akce až těsně k Vaškovi, za brankáře Baníku se už neprotlačil. Střídající Pekhart se zase octl u balonu jen dva kroky před brankovou čarou, a i to mu bylo málo - zakončil nepřesně. Trenéra Jarolíma by potěšilo, kdyby spektrum střelců Slavie bylo pestřejší, tentokrát to mohl ještě přejít v klidu.

„Snad si góly schovávají na zápasy, kdy to bude skutečně potřeba,“ doufal kouč v nárůst produktivity. Včera ještě jedna branka na tři body Slavii bohatě stačila.

16. Zlín 19 2 5 12 9:29 11

Slavia Praha 1 Baník Ostrava 0 Branka: 25. M. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Suchý. Diváci: 12.565. Poločas: 1:0. Slavia: Vaniak - Hubáček, Hošek, Brabec, Švento - Janda (59. Belaid), M. Jarolím, Suchý, Černý (86. Ivana) - Fořt (68. Pekhart), Besta. Ostrava: Vašek - Zawada, Bolf, Neuwirth, Tchuř - Marek, Hable (80. Rajtoral), Otepka, Lička (74. Mičola) - Lukeš (66. Zeher) - Střihavka.