Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavili Vánoce. I se sněhem

Česko

SOBOTÍN Vánoce v září? Proč ne, řekli si v Sobotíně na Šumpersku. A tak se o víkendu s více než tříměsíčním předstihem obcí linula vůně smaženého kapra, bramborového salátu a cukroví.

Štědrovečerní pochoutky připravili tamní recesisté, kteří se už počtvrté rozhodli oslavit Vánoce dvakrát – na podzim v kruhu přátel dobré zábavy, a 24. prosince s rodinou. K vrcholům akce patřila pravá koulovačka a jízda na bobové dráze. „Snažíme se přilákat domácí i lidi z širokého okolí. Bavíme se my pořadatelé, dospělí návštěvníci a hlavně děti. Letošní atmosféra byla naprosto výjimečná, například do koulovačky se zapojilo kolem dvou set dětí a rodičů, a tak to byla dozajista největší letní koulovačka na světě,“ řekl pořadatel těchto podzimních vánočních oslav Petr Hradil. Sníh si recesisté nechali udělat na šumperském zimním stadionu, dovezli ho přes tři tuny.

200 porcí kapra, dárky pod stromečkem Organizátoři recesistické akce se opět snažili nezapomenout na nic, co k vánočním svátkům patří. Lidé si díky tomu pochutnávali na smažených kaprech s bramborovým salátem nebo vánočním punči. „Trochu nás zaskočila rekordní návštěvnost, kdy přišlo kolem tisíce lidí. Na poslední chvíli jsme tak sháněli dárky pro děti, abychom je měli pro každého,“ uvedl Hradil.

Návštěvníci si pochutnali na sladkostech i na více než 200 porcích kapra. Děti nalezly své dárky pod velkým vánočním stromem, který letos doplnily i stromky donesené účastníky samými. „Vyhlásili jsme totiž poprvé soutěž o nejhezčí vánoční stromek, nakonec se jich sešlo asi dvacet. Nejoriginálnější byl živý strom, mladík, který přišel v kostýmu, z něhož mu vykukovala jen hlava. „Něco tak parádního jsem ještě neviděl,“ usmál se Hradil.

A teď silvestr!

Smysl pro humor ukázali i další návštěvníci akce. Třeba manželé z Libiny oslavovali se svými pěti dětmi svátky v kostýmech Santa Clause.

Podzimní oslava Vánoc není poslední, kterou recesisté ze Sobotína v tomto roce připravují. Po úspěchu loňské akce, kdy slavili silvestra na kopci za obcí již 29. prosince, se totiž i letos chystají oslavit poslední den v roce jak jinak než s osmačtyřicetihodinovým předstihem.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!