Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šlégr poslal Pabišku do nemocnice

Česko

Diváci zápasu mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem prožili chvíle nejistoty. Lukáše Pabišku poslal Jiří Šlégr na mantinel tak nešťastně, že domácího útočníka musel vrtulník s podezřením na zlomeninu krční nebo hrudní páteře odvézt do nemocnice. MLADÁ BOLESLAV Hokejový útočník Mladé Boleslavi Lukáš Pabiška opustil včerejší extraligové utkání proti Litvínovu už v páté minutě na nosítkách po faulu Jiřího Šlégra u mantinelu. Kvůli podezření na zlomeninu krční nebo hrudní páteře byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Praze Střešovicích, protože v Mladé Boleslavi není neurochirurgie. Vážnější zranění se ale podle zástupců středočeského klubu neprokázalo.

„Nemá prý prasklý obratel a měl by být v pořádku. Není to ale úplně ověřená informace,“ řekl dočasný trenér a sportovní manažer Mladé Boleslavi Luděk Bukač mladší.

Pětadvacetiletý Pabiška padl po Šlégrově zákroku nekontrolovaně hlavou na mantinel a dlouho nehybně ležel na ledě. Led opustil na nosítkách, na kterých dal pokynutím ruky fanouškům najevo, že jeho stav není úplně vážný.

Utkání skončilo nejen pro Pabišku, ale i pro Šlégra, který dostal trest ve hře a automaticky má zastavenou činnost i na další utkání. Zkušený bek nastoupil teprve ke druhému zápasu po čtyřměsíční zdravotní přestávce. Šlégr následku svého zákroku litoval a hned na ledě se jel Pabiškovi omluvit.

Autor: