Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šlesingr si začal věřit a opět bodoval

Česko

RUHPOLDING (od zpravodajky LN v Německu) Nejlepší český biatlonista Michal Šlesingr se stejně jako v minulé sezoně začal umisťovat na předních místech až po Novém roce. Před týdnem v Oberhofu zajel zatím nejlepší výsledek, čtvrté místo. V dobrých výkonech pokračoval i tento víkend v Ruhpoldingu, kde dojel ve sprintu 17. a ve stíhačce se posunul na 11. příčku.

„Hlavně jsem spokojený se střelbou, běh už tak dobrý nebyl,“ řekl pětadvacetiletý reprezentant, který o lepší výsledek přišel vinou pádu v sobotním sprintu. „Stalo se to v zatáčce na rovině, kde byla plotna. Málem jsem to ukočíroval, ale nakonec jsem se natáhl. Nebylo to tak hrozné, ale o pár vteřin jsem přišel,“ dodal.

Šlesingr především v posledních dvou závodech zpřesnil střelbu. „Michal je dobrý střelec,“ poznamenal kouč Vlastimil Vávra. „Ze začátku sezony se netrefoval, pak se možná začal bát, ale teď už si zase začíná věřit,“ pokračoval.

Sprint i stíhačka měly jak v mužích, tak v ženách oba dny stejné vítěze. Mezi muži kraloval Nor Ole Einar Björndalen a mezi ženami Němka Magdalena Neunerová. Z českých závodníků si body do Světového poháru připsali i Zdeněk Vítek, který skončil na 19., resp. 24. místě, Jaroslav Soukup, který ve stíhačce dojel 39., a Magda Rezlerová, 29.

Výsledky na straně 23

Autor: