Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slováci věří, že je přímý postup nemine

Česko

PRAHA Přišlo to v nejnevhodnější chvíli. Sobotní zaváhání se Slovinskem znamenalo pro slovenské fotbalisty nečekané oddálení postupových oslav. Víru, že je účast na mistrovství světa nemine, však neztratili.

K poslednímu zápasu v Polsku sice nastoupí výrazně oslabení o vykartované klíčové obránce, přesto doufají ve vítězství a přímou cestu do Afriky.

„Tým je vnitřně strašně silný. Vůbec nepochybuji, že bychom to nezvládli,“ nepřipouští si zaváhání útočník Robert Vittek. Slovensko má všechno ve vlastních rukou. Pokud získá tři body, nemusí se ohlížet na výsledek dotírajících Slovinců na půdě slaboučkého San Marina.

Slováci se musejí mít na pozoru. Slovinsko jen těžko ztratí body, a pokud sami nezvítězí v Chorzówě, zbude na ně jen zrádná baráž. „Bude to otázka života a smrti,“ připomněl brankář Ján Mucha, jak moc je důležité Poláky porazit.

Poláci veřejně hovoří o bojkotu dnešního duelu. Napovídá tomu i to, že je zatím prodaných kolem šesti tisíc lístků, zatímco kapacita Slezského stadionu v Chorzówě je čtyřicet tisíc míst. Slovensko tak možná bude mít téměř domácí prostředí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!