Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slovácko zkusí překvapit

Česko

Ve finále Poháru ČMFS se dnes druholigový tým utká na Strahově s Teplicemi

PRAHA Žádný druholigový klub ještě nedokázal triumfovat ve finále Poháru ČMFS. Dnes to na Strahově mohou změnit fotbalisté Slovácka. V cestě jim ale stojí favorizované Teplice.

„Při cestě do finále jsme vyřadili už čtyři prvoligová mužstva, máme zkušenosti a ve fotbale se může stát cokoliv. Udělám všechno pro to, abychom se zapsali do pohárové historie,“ prohlásil trenér Slovácka Josef Mazura.

Ve druhé lize je jeho tým až dvanáctý, ani tak nechce přijmout roli podceňovaného týmu.

„Pohár ČMFS má pořád svoji váhu. Prošli jsme až do finále a ukázali, že dokážeme být kvalitním soupeřem. Teplice jsou ale určitě favoritem. My se budeme snažit jim tuhle roli výrazně znepříjemnit,“ vytyčil cíl Mazura.

Tepličtí si naopak uvědomují, že mají poslední šanci zajistit si účast v Evropské lize, a soupeře nechtějí podcenit.

„Nebude to snadné. Slovácko si sice zaslouží respekt, ale uvědomujeme si důležitost toho utkání. Za úspěch se dá považovat pouze výhra,“ uvědomoval si teplický kouč Jiří Plíšek. Pokud by jeho tým dokázal vyhrát, zopakoval by triumf z roku 2003.

Špatně dosažitelný Strahov nikdy netrhal divácké rekordy a také nyní panovaly pochybnosti o správnosti výběru stadionu. „Radši bychom hráli v Edenu, bylo by to atraktivnější. Bohužel se nedá nic dělat,“ krčil rameny Mazura.

Aby se finálový zápas odehrál v důstojné atmosféře, zorganizovaly oba týmy výjezdy svých fanoušků za symbolické ceny. Tepličtí zaplatí za transport padesát korun a příznivci Slovácka jen dvacet. „Jistých máme už osmadvacet zaplněných autobusů,“ těšilo Mazuru. I tak se očekává, že návštěva nakonec překročí hranici tří tisíc diváků, mládež do 15 let má vstup zdarma.

***

Teplice Slovácko

- dnes od 17.00, vysílá ČT 2 - stadion Evžena Rošického v Praze na Strahově - rozhodčí Kovařík - Mencl, Ubias Pravděpodobné sestavy Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Vaščák, Matula, Vachoušek (Doležal), Stožický (Verbíř) - Hesek, Mahmutovič. Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka, Cleber - Chmelíček, Hani.

Autor: