Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policisté vyšetřují smrt muže a ženy. Potvrdili vraždu a sebevraždu

Policisté vyšetřují smrt muže a ženy v jedné obci na Českobudějovicku. foto: Policie ČR

Od čtvrtečního večera vyšetřují kriminalisté úmrtí muže a ženy. Našli je před jejich domem v jedné z obcí na Českobudějovicku. Po pitvách policisté potvrdili, že se jednalo o vraždu a následnou sebevraždu.
  9:18aktualizováno  4. prosince 11:00

Policisté o události informovali na síti X, kde dodali, že nikomu dalšímu nehrozí žádné nebezpečí.

„V rámci vyšetřování byly nařízeny soudní pitvy,“ doplnil zatím bez dalších podrobností policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Později ještě dodal, že jednou z vyšetřovacích verzí je vražda a následná sebevražda. „Muž ukončil nejdříve život své manželky a pak svůj střelnou zbraní,“ informoval server Novinky.cz důvěryhodný zdroj.

V pondělí policisté potvrdili, že muž ve středních letech nejprve zabil ženu a pak spáchal sebevraždu.

V druhém letošním pololetí jde o další úmrtí v Jihočeském kraji, které vyšetřuje policie. Od července vyšetřuje vraždu novorozence, jehož tělo bylo v kontejneru na posyp u bytového domu v Lipně nad Vltavou. V polovině září kriminalisté obvinili devětatřicetiletého muže z vraždy ženy v Dolním Dvořišti.

Na konci září vyšetřovali tragické úmrtí ženy a muže ve Frymburku na Českokrumlovsku. Podle policie šlo o vraždu a sebevraždu. Na konci září se policisté zapojili do vyšetřování vraždy ženy z Rakouska, jejíž tělo našli na hřbitově v Pohoří na Šumavě na Českokrumlovsku. Muže, jenž ji podle rakouských kriminalistů zabil, následně nalezli mrtvého.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...