Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Smůla pro bažanty: lovci nepili

Česko

BRNO/BLUČINA Něco ostrého na zahřátí a přesnější mušku? Kdyby myslivci působící jižně od Brna na podobnou nabídku kývli, mohli by už chodit na hon maximálně jako diváci. Jejich leče se tentokrát konaly za policejní asistence.

Zatímco bažanti se mohli radovat ještě pár okamžiků ze života, v mnoha myslivcích hrklo. Čekala je kontrola zbrojních pasů, pojistek, dokladů k puškám, mysliveckých lístků, ale také podrobná prověrka stavu zbraně. „Účastníky neminula ani zkouška na alkohol,“ poznamenal Aleš Mergental z policejního ředitelství Brno-venkov. To vše policisté zopakovali hned na pěti místech. Výsledek? Žádný problém. „Letos na podzim to byla čtvrtá série kontrol v pořadí. Zatím jsme při nich narazili na jediný problém, když jeden z myslivců neměl pojistku - jakési povinné ručení předepsané pro účastníky honů.“ dodal Mergental.

Policisté nezůstávají jen u kontroly před lovem či po něm. Opakovaně míří přímo do lesů a polí, kde klidně znovu zkontrolují, ty, kteří mají za sebou kontrolu ráno. A příslušníci Hubertova cechu přiznávají, že se navzájem nevolají, i když o honech v sousedství vědí. „Je to z opatrnosti. Ale třeba je v tom i trošku kulišáctví,“ pousmál se jeden z účastníků honu u Bratčic.

Policisté z okresu Brno-venkov patří při kontrolách myslivců k nejaktivnějším - na jejich území je několik vyhlášených mysliveckých oblastí, a to jak na Židlochovicku, tak v podhůří Vysočiny na Tišnovsku.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!