Diskuse k článku: Sněmovna schválila možnost využití peněz z Fondu privatizace ve státním rozpočtu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 15.9.2018 12:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Sýkora 14.9.2018 14:09

Rychle rozdat a na dotacích zprivatizovat do, co Palermo zanechalo a pak už můžeme táhnout....

M. Jelínek 12.9.2018 15:50

ukradneme utratíme zozházíme , ano bude hůř !!!

J. Krutil 12.9.2018 20:34

FNM vznikl v roce 1991 a zanikl 1996 a hádejte kdo vládl.

R. Stary 13.9.2018 16:42

Pane Krutil, Vase otazka ma podstatu. Bylo by dobre se taky zeptat, kdo si namastil kapsu. Jak vznikli privatzacni oligarchove. Nas lid, suveren v nasem state, by mel byt o tom informovan a mely by z toho vyvozeny dusledky.Nebo jiz to vsechno je promlcene?

J. Krutil 14.9.2018 14:05

souhlasím s podstatou. Po 89 a při přesunu státního majetku do soukromých rukou byly jen dvě cesty. Delší , požádat odborníky z WB, ICC apod. o radu při privatizaci. Dále se tady nabízela unikátní možnost požádat o radu tehdejší odborníky na úspěšné hospodaření některého státu EHS. Co udělali tehdejší představitelé OF? Založili politické strany a vybrali si kratší cestu a začali pěkně postaru. Kdo neokrádá stát okrádá rodinu. Jenže toto zažité heslo pro nás všechny nabylo kvalitativně jiného významu. Za komančů nic nebylo, ke konci chyběly i věci denní potřeby. Všichni jsme dělali v nějakém státním podniku a jak se blížil konec tak se kradl i hajzpapír. Ne že jsme byli zloději ale kradl se že nabyl.Tak to bylo se vším, zloději z donucení.

J. Krutil 14.9.2018 18:58

Naši nejlepší z nejlepších &co. po 89 se vydali cestou krátkého procesu. Než jsme se rozkoukali tak půl republiky zmizelo. První novinové signály že se krade ve velkém co si tak pamatuji byly topné oleje. Což pokračuje dodnes a jedni a ti samí, tedy strany. Naše milá ODS a její odnože. Souběžně naši nejlepší z nejlepších si vytvářeli zákony pro svoje potřeby. Systém byl nastaven tak aby rozkradení republiky bylo zákonné. Klaus v devadesátém řekl,"Řešení není v ničem jiném než v důsledném zavedení tržních vztahů, jedině ty nám ukážou, kdo si co skutečně zaslouží." (1990). Až zmizela půlka republiky tak upřesnil, "Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat." (1996) Opět se posuneme v čase,"Já odmítám zásadní debatu o tom, co se všechno poztrácelo. Diskutujme hlavně o tom, co se udělalo." (2008). Do toho Havel a jeho, "Pravda vítězí". A vy se chcete hojit na olicosi? Olicosi vznikli na základě jednání Havla a Klause Tečka.

R. Stary 15.9.2018 12:15

Na Vasem prispevku mi vadi ta "Tecka." To je jedine. Nemohu doporucit uzavrit tak plodnou diskuzi. Nechcete diskutovat o tom,co se vsechno ztratilo. To je demokracie. To co se stalo po roce 1989 je zlocin, ktery nelze promlcet. Neslo o trzni vztahy. To bylo hnuti soukmenovcu,ktere zacal Havel. Nechtel jsem tomu verit. V jeho dile, jak spravne pisete, pokracoval havluv soukmenovec Klaus & Comp. I oligarchove jsou havlovi soukmenovci. Nasi diskuzi bych charakterizoval vtipem.Pan Roubicek ma byt propusten z blazince.Lekar se ho pta: Tak uz vite ze nejste housenka? Vim odpovida Roubicek, ale vedi to i ptaci? Takze je dulezite, aby nas narod bral na rozum, realizoval co se stalo a nenechal se zase okrast.

R. Folwarczna 12.9.2018 12:58

Kdyz chce vláda vyuzit tyto penize na investice, proč si plánuje pujčit 90 miliard od Evropske investični banky na investice do dopravy (zdroj jsou tištene Lidovky, aby koblihy nervaly, ze lzu)? Tenhle stát začiná hospodarit jako Agrofert, jednou si pekne nabijeme hubu.

J. Krutil 12.9.2018 12:31

ODS jako vždy potratila paměť. Jestli oni nemají toho Alzheimera.

Najdete na Lidovky.cz