Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ombudsman i ANO a SPD chtějí navýšit příspěvek na péči pro všechny kategorie

Česko

  6:23aktualizováno  18:55
Poslanci projednávali návrh, kterým chce ministerstvo práce a sociálních věcí zvýšit od července příspěvky na péči ve třech ze čtyř stupňů závislosti na pomoci druhých od 11 do 41 procent. Ombudsman Stanislav Křeček apeloval na poslance, ať přidají všem lidem, kteří příspěvek na péči dostávají. O totéž usilují opoziční hnutí ANO a SPD.

„Apeluji na adekvátní zvýšení příspěvků na péči ve všech stupních. Obávám se o zranitelné skupiny lidí, které momentálně nemají příliš zastání,“ uvedl ombudsman Stanislav Křeček.

„Zarazilo nás, že se zapomnělo na první stupeň,“ řekla před schůzí na tiskové konferenci ANO poslankyně Jana Pastuchová. „Proč vláda stále ubírá lidem nemocným a postiženým?“ ptala se Pastuchová a opakovala to i pak při projednávání návrhu,

„Kompromis, který byl koaličně dohodnut, je vzhledem ke státnímu rozpočtu adekvátní,“ řekl před schůzí poslanec KDU-ČSL David Šimek.

Ve druhém čtení, které bylo v úterý ve Sněmovně na programu, ještě poslanci zákon neschvalují, mohou pouze předkládat pozměňovací návrhy. Ani to ale v úterý nakonec nedokončili.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...