Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Nehoda na D5, zpožděné lety i autobusy. Sníh zkomplikoval dopravu

Česko

  21:27aktualizováno  22:59
Silnice pokryl první prosincový sníh, který způsobil komplikace v dopravě. Nehoda čtyř osobních aut uzavřela na Berounsku dálnici D5 směrem na Prahu, autobusy ve středních Čechách nabíraly zpoždění. Problémy hlásilo i letiště Václava Havla. Meteorologové v pátek varovali před náledím i sněhovými srážkami. Do sobotního rána může místy napadnout až osm centimetrů sněhu.

Dálnice D5 se uzavřela na 11. kilometru kolem 20:30. U nehody bylo potřeba vyprošťování, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Auta nemohla projet mezi exity 14 Beroun-východ a 10 Loděnice, objízdná trasa byla možná přes Vráž a Loděnici. Jedním pruhem se provoz obnovil po 21:00.

Problémy v pátek kolem 21:00 hlásilo i letiště Václava Havla, kvůli hustému sněžení byla odkloněna jedna linka do Vídně. Šest příletů a devět odletů mělo v průměru třicetiminutové zpoždění, informovalo letiště na Twitteru.

V souvislosti s počasím registrovala Pražská integrovaná doprava desítku mimořádností. Kvůli nesjízdné komunikaci neodjel spoj z Řevnic do Mořiny. Autobusy v okolí Berouna či Rakovníka nabíraly zpoždění.

Výstraha před sněhem začala platit v pátek 17:00, v platnosti je do sobotních pěti hodin ráno. Týká se především Karlovarského a Plzeňského kraje, dále jihozápadní části Ústeckého a Středočeského kraje a severozápadní poloviny Jihočeského kraje.

Výstraha před náledím, která je platná od pátečních 18:00 až do 8:00 v sobotu, se týká celé západní poloviny Česka včetně Středočeského kraje, Prahy, Vysočiny, a západního okraje Libereckého a Jihomoravského kraje.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!