Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Na sociální síti hrozil zabitím, policie u muže z Plzeňska našla granátomet

Česko

  21:45aktualizováno  26. února 10:31
Policisté na severním Plzeňsku zadrželi muže, který na sociální síti vyhrožoval ostatním zabitím. Při domovní prohlídce u něj našli ruční protitankový granátomet a několik kusů střeliva. Je obviněn z násilí proti skupině obyvatel a nedovoleného ozbrojování. Stíhán je na svobodě.

Policisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi muže ve čtvrtek v Kralovicích. V pátek u něj pak provedli domovní prohlídku. Nalezený granátomet odvezl pyrotechnik.

Následně policisté podali návrh k tomu, aby byl muž stíhán vazebně. „Na základě rozhodnutí soudu bude obviněný muž stíhán na svobodě,“ dodala v sobotu policie.

Podobný případ se stal minulý týden v Praze. Policisté v hlavním městě v pondělí zadrželi muže, který na sociální síti vyhrožoval, že se přidá k protestu zemědělců a půjde se samopalem na Úřad vlády. Při domovní prohlídce u něj našli nelegálně držený samopal se zásobníky s ostrým střelivem. Zadržený je podezřelý z několika trestných činů a hrozí mu až deset let vězení. Skončil ve vazbě.

Autoři: ,

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...