Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Souboj o titul

Česko

podle LN

SLAVIA PRAHA Cesta za titulem by měla být pro Slavii klidnější než minule. Kromě luxusního náskoku tomu nahrává i los.

Červenobílí hostí největší rivaly v Edenu, kde na podzim neztratili ani bod. I bez Necida, Tavarese a Krajčíka si Slavia drží nejsilnější kádr v lize.

Umístění na konci sezony podle LN: 1. místo SPARTA PRAHA Pokud nepřijde zázračné vzepětí, zůstanou na Letné už podruhé za sebou bez titulu. To se od rozpadu federální ligy zatím nikdy nestalo. Ale i posun ze čtvrtého na druhé místo a zajištěná účast v předkole Ligy mistrů by pro Spartu po podzimních kotrmelcích znamenala úlevu. Vzhledem k posílení hráčského kádru a okysličení trenérského týmu je to pravděpodobný scénář. Umístění na konci sezony podle LN: 2. místo BANÍK OSTRAVA Loni na jaře předvedl Baník vynikající finiš, který ho poslal do Poháru UEFA. Letos se bude muset vzpamatovávat z odchodu kanonýra Svěrkoše a klíčového záložníka Galáska. Na Bazalech se určitě nebudou zlobit, pokud udrží vydobyté pozice.

Umístění na konci sezony podle LN: 3. místo MLADÁ BOLESLAV Musí si zvyknout hrát bez Jana Rajnocha. To nebude pro Boleslav vůbec nic jednoduchého. Po kapitánovi reprezentační perspektivou, který odešel hostovat do Chotěbuzi, zůstala v sestavě velká mezera. Během jarních odvet by se jeho zkušenosti i cit pro zakončení hodily.

Umístění na konci sezony podle LN: 4. místo Klíčové zápasy jara: Slavia -Ostrava (19. kolo, 9. března), Slavia - Sparta (23. kolo, 12.

dubna), Slavia - Ml. Boleslav (25. kolo, 25. dubna), Sparta -Ostrava (26. kolo, 2. května), Ostrava - Ml. Boleslav (27.

kolo, 9. května), Ml. Boleslav -Sparta (30. kolo, 30. května).