Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Současné umění na aukci pro Cihlu

Česko

BENEFICE

PRAHA Benefiční aukce pro občanské sdružení Portus a jeho Akci cihla nabízejí za velmi výhodné vyvolávací ceny malby, grafiky, objekty či šperky současných českých výtvarníků a designérů. Katalog, který je k dispozici na adrese www.portus.cz nebo www.galerie-vltavin.cz, obsahuje celkem 165 položek, mezi jinými například obrazy Jitky Bokové, Rudolfa Brančovského, Františka Hodonského nebo Karla Jerieho, akvarel Stanislava Kolíbala, kresby Kurta Gebauera, Ivany Lomové a Jiřího Kornatovského, litografie Michala Rittsteina a Michala Singera, fotografie Karla Cudlína i Dity Pepe. V kategorii objektů najdeme například avantgardní šperky a bytové doplňky nebo dekorativní vázy ateliéru Ajeto.

Svými výtvarnými projevy přispěli také klienti chráněného bydlení a rovněž patroni akce - herci Jana Krausová, Jan Budař, Pavel Liška, Klára Issová, Tatiana Vilhelmová nebo Simona Stašová.

Předaukční výstava je otevřena od 9. do 12. prosince v galerii Millenium (Tržiště 5), vlastní aukce proběhne ve spolupráci s Aukční síní Vltavín v neděli 14. 12. od 14 hodin v Malém sále Paláce Žofín. Už nyní je možné zaregistrovat se a přihazovat na internetu. Nevydražená díla budou na stránkách Vltavínu nabízena ještě mezi 5. lednem a 5. únorem.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště