Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Soka ubodal a uřízl mu penis, soudí cizince. Možná jsem zpanikařil, řekl

Česko

  14:53
Pražský městský soud se v úterý začal zabývat případem devětatřicetiletého muže, který podle obžaloby brutálně zabil přítele své bývalé ženy. Státní zástupce ho obžaloval z promyšlené a zvlášť trýznivé vraždy ze žárlivosti. V případě odsouzení mu tak hrozí dvacetileté vězení či výjimečný trest. Muž trvá na tom, že rvačku vyprovokoval partner jeho exmanželky.

Událost se odehrála loni 30. června večer v hale bytového domu v Praze 10. Muž, který pochází z Ukrajiny, podle obžaloby nožem napadl o sedm let mladšího přítele své ženy, se kterou byl v té době v rozvodovém řízení.

„Hlavními motivačními emocemi obviněného byly žárlivost, vztek a snaha vykonat zásadní pomstu,“ uvedl státní zástupce Miroslav Mojžíš.

Podle obžaloby oběti zasadil tři bodné rány do hlavy a dalších jedenáct do hrudníku, břicha a ramen. V závěru útoku mu uřízl penis. Napadený zemřel během několika minut kvůli krvácení z ran v plicích a srdci.

V úterý ve své výpovědi cizinec připustil, že se s přítelem své exmanželky popral. Uvedl však, že ho neznal a nevěděl o vztahu s jeho bývalou ženou. Oslovil ho, protože zaparkoval na místě jeho exmanželky. Chtěl se ho zeptat na svoji dceru. Muž se ale podle něj začal chovat hrubě, arogantně a snažil se vyvolat konflikt. „Já jsem byl celou dobu beze zbraně, ani jsem mu zbraní nevyhrožoval,“ uvedl obžalovaný.

Rvačku začal podle obžalovaného druhý muž. On se podle své výpovědi pouze bránil, dostal od něj ránu do obličeje v oblasti očí. „Potom si už nic nepamatuji,“ prohlásil. Dodal, že za opaskem již déle nosí nůž. „Je možné, že jsem ve stavu paniky nůž použil,“ uvedl. Domnívá se, že jednal reflexivně.

Soud bude v případu vyslýchat ještě svědky a znalce. Hlavní líčení je zatím nařízeno do pátku.

Autoři: ,

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.