Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

FBI odhalila pedofila z Teplicka, zneužívání pětileté nevlastní dcery sdílel

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Ústecký krajský soud řeší případ muže z Teplicka obžalovaného z provádění sexuálních praktik na nevlastní dceři. Podle státní zástupkyně si vše natáčel na mobil a zveřejňoval na internetu. Případ odhalil americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Muži hrozí až 18 let vězení. Matka dívky vypověděla, že si ničeho podezřelého nevšimla.
  14:37

Sedmatřicetiletý muž dívku podle obžaloby osahával, hladil po těle, dával jí penis do ruky, na genitálie připínal svorky, na bradavky jí lepil černou lepicí pásku. Prováděl i další praktiky. Vše si fotil, natáčel a sdílel na takzvaném darknetu. Dívce bylo v té době pět let.

„V některých vzorcích jejích vlasů byla prokázána látka, kterou obsahují léky používané u dospělých na spaní nebo při poruše sexuálních funkcí. Takové užíval její otčím,“ řekla u soudu znalkyně z oboru toxikologie. „Je štěstí, že dívka neměla po požití léků žádné následky. Užívat je mohou pouze na předpis dospělí. Podání léku dítěti může vést až k jeho smrti.“

Obžalovaný uvedl, že dívce žádné prášky vědomě nedal.

Matka vypověděla, že se vše dozvěděla až od policie. K dívce se podle ní její přítel choval hezky, žili jako rodina. „Naše soužití bylo podle mě v pořádku, ale souložili jsme jen jednou do roka,“ pronesla žena. Provádění sexuálních praktik po ní prý nevyžadoval. K muži má dívka podle její matky pozitivní vztah.

Znalci diagnostikovali obžalovanému pedofilní sadomasochismus. Jeho pobyt na svobodě je podle nich nebezpečný a navrhují mu i ochranné sexuologické léčení.

Muž řekl, že s dívkou nikdy nesouložil, nechtěl jí ublížit a svého činu lituje.

Protože se výslech ženy konal v nepřítomnosti obžalovaného, musí mu soud nejprve přehrát její výpověď. Poté přijdou na řadu listinné důkazy a závěrečné řeči. Rozsudek by mohl padnout tento týden.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!