Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soumrak Monkey Business

Česko

PRAHA Monkey Business vydali nové album Twilight of Jesters? (Soumrak kejklířů?). Novinka obsahuje celkem třináct skladeb, ve kterých se kromě tradiční sestavy objeví řada hostů. Z české hudební scény jsou to James Cole, Vlasta Třešňák a Dan Bárta, zahraniční hosty tentokrát reprezentují Glenn Hudges z Deep Purple a Ashley Slater z Freak Power. Deska navazuje na dva roky staré album Objects of Desire And Other Complications. Roman Holý a jeho parta podpoří vydání nové desky koncertní šňůrou po českých městech.

První singl Who Killed My Libido?, nesoucí se v disco rytmu, byl nasazen do rádií koncem ledna a bude jej následovat i stejnojmenný videoklip.

Staří kolegové Glenn Hudges je bývalý baskytarista a zpěvák legendárních Deep Purple, který s Monkey Business již spolupracoval na albu Kiss Me on My Ego. Jeho diskografie je pozoruhodně pestrá a početná, v 80. letech hrál také s Black Sabbath. V současné době spolupracuje s Chadem Smithem a Davem Navarrem z Red Hot Chili Peppers. Za svou poslední sólovou desku First Underground Nuclear Kitchen byl Hudges nominován na americké Grammy.

Ashley Slater je člen někdejší anglické trip-hopové formace Freak Power, který s Monkey Business vystoupil vloni v březnu jako exkluzivní host předávání výročních cen časopisu Report.

Autor: