Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sparta musí dát gól, jinak vrátí vstupné

Česko

Fotbalu bez vstřeleného gólu vyhlásili ve Spartě nulovou toleranci. Platit bude v příštím kole, kdy na Letnou přijede Brno.

PRAHA Závazek z Letné zní jednoznačně: pokud domácí tým nedá soupeři gól, vrátí Sparta všem divákům vstupné.

„Určitě bychom ale fanoušky mnohem radši potěšili vstřeleným gólem. Víme, že jen příznivý pocit z předvedené hry nestačí,“ poodkryl mluvčí Sparty Ondřej Kasík důvody, proč se klub rozhodl zveřejnit neobvyklou nabídku. Akce se netýká držitelů permanentek a lístků do sektoru hostujících příznivců.

Jak velká je šance, že ofenziva Sparty vyjde naprázdno? Překonat obranu hostů doma nedokázala v této sezoně již dvakrát. Poprvé v září při remíze 0:0 s Teplicemi. Stejný výsledek uhrálo mužstvo už pod vedením trenéra Jozefa Chovance také před týdnem s Českými Budějovicemi. Právě ještě živé vzpomínky na nevýrazný výkon, který s rozladěním sledovalo přes jedenáct tisíc diváků, by Berger a spol. nyní rádi přebili.

Kolik by Spartu případná střelecká nemohoucnost stála peněz, lze dopředu těžko odhadnout. Při návštěvě kolem čtyř tisíc diváků by z pokladen putoval zpět do kapes diváků zhruba milion korun.

Po vítězství na Žižkově dostali hráči včera volno, od dneška se budou připravovat na bitvu s týmem, který po přestávce stoupá ligovou tabulkou vzhůru. A také věřit, že diváci nakonec nebudou sledovat fotbal zadarmo.

Autor: