Spartu zlomila vlastní branka

Obhájci mistrovského titulu se rozplývá sen o zlatém hattricku, Liberec vyhrál i potřetí

PRAHA Sparťané opět tlačili, ale zradila je koncovka. Pražané nedokázali opět využít řadu jasných šancí, Liberec opět skóroval jako první a i přes tlak domácích si dokráčel pro třetí vítězství v sérii.

Sparta - Liberec 2:3 Sparta si od začátku zápasu vytvářela tlak, ale opět jí to nešlo při zakončení. Kotouč nebyl schopný do odkryté branky Marka Pince dostat Ľubomír Vaic ani v jiné šanci Martin Štrba. Naopak udeřilo na druhé straně. Ve čtyřiatřicáté minutě, sekundu po konci přesilovky, skóroval Andrej Podkonický. Liberec tak dal první gól v každém ze tří zápasů. „Bylo to pro nás vždy povzbuzující. Sice jsme hráli opticky hůře, ale pokaždé nás branka nakopla,“ liboval si liberecký útočník Pavel Kašpařík.

Ve druhé třetině Sivek srovnal, a tak se vše podstatné událo ve třetí dvacetiminutovce. A tu Liberec zvládl na jedničku. Čermák totiž lišácky vypálil z rohu z nulového úhlu a puk se odrazil od bruslí sparťanského beka Jerofejevse do branky. Krátce na to přidali hosté i třetí branku, opět z těžkého úhlu. „Byly to rozhodující momenty. I když to byly tak trochu náhodné góly, tak se počítají,“ vyprávěl Kašpařík o trefách, které od sebe dělilo pouhých třiačtyřicet sekund.

„Dalo se to chytat,“ přiznal uzdravený brankář Sparty Tomáš Duba. „U té druhé branky mě náš bek překvapil, nestačil jsem zareagovat. Víc mě mrzí třetí gól, kdy mi nepříliš tvrdá střela od Václava Nedorosta propadla pod rukou,“ popisoval gólman Pražanů. „Každopádně mě tyhle momenty moc mrzí. Srazilo nás to do kolen. Byl to vyrovnaný zápas. Dovolil bych si říct, že jsme možná byli i o kousek lepší, ale stejně jsme prohráli,“ smutnil Duba.

V 55. minutě snížil Martin Štrba, ale Liberec si i přes značný tlak Sparty výhru pohlídal. „Věřil jsem, že se nám v posledních minutách podaří vyrovnat. Ale chyběl nám kus štěstíčka,“ litoval Duba. Ač se sparťané nevzdávají, hovoří proti nim historické statistiky. Ještě žádný tým v play off české extraligy totiž nedokázal otočit stav z 0:3. „Je to nepříjemné, ale v sobotu sezonu končit nechceme. Budeme bojovat,“ slíbil Duba. Liberci chybí pouhý jeden krok do semifinále. V něm loni vypadl právě se Spartou.

Branky a nahrávky: 40. Sivek (Tabaček), 55. Štrba (Melichárek) - 34. Podkonický (L. Čermák), 45. L. Čermák (Jiruš), 46. V. Nedorost (Pabiška). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:7, navíc Štrba (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 10 296. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2.