Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Spartu ztrapnil nováček

Česko

Další ostuda pro tým z Letné: fotbalisté Bohemians Praha ho v lize přestříleli i v oslabení

PRAHA Na den přesně 115 let po vzniku Sparty si její fotbalisté utrhli pořádnou ostudu. V nedělním ligovém zápase podlehli 3:4 domácím Bohemians Praha, kteří hráli víc než půl hodiny v deseti. Člověk až nevěřil vlastním očím, co se to na Žižkově dělo. Papírově byla Sparta v roli jasného favorita, jenže přišla další blamáž, srovnatelná snad jen s výpraskem v říjnovém derby se Slavií. Hosté se od ligového nováčka nechali vyučovat v nasazení a efektivitě.

Letenský trenér Jozef Chovanec hledal těžce po zápase slova, která by ostudu popsala. „Hráli jsme špatně od prvního okamžiku,“ hlesl potichu. Jeho protějšek se naopak pustil do řeči velice rád. „Vstup do zápasu byl velice důležitý. Podařilo se nám vstřelit první gól, tím hráči získali potřebný entuziasmus. Uvěřili, že se proti Spartě hrát dá,“ zářil trenér Bohemians Praha Luboš Urban. „Dobře jsme se připravili, protože jsme proti Spartě hráli v domácím poháru,“ dodal.

Fotbalisté střížkovského klubu nenechali soupeři ani minutu na rozkoukání a po třech promarněných šancích přišla i gólová odměna. Pavel Macháček se místo nahrávky opřel za vápnem do míče, který se zakroutil přesně do vinglu Blažkovy branky. Nádherná trefa.

Ovšem moment, který ovlivnil vývoj celého utkání, přišel vzápětí. Lencevič zezadu dorážel na zpomalujícího Kuliče, řítícího se na Beláňovu bránu. Únavou se kácí k zemi. Rozhodčí píská. Druhá žlutá pro Lenceviče znamenala předčasný odchod do kabin. „Ta karta byla hodně přísná. Cítil jsem trošku křivdu. To se ale ve fotbale stává,“ povzdychl si po zápase útočník Marek Kincl.

I v deseti dokázali Bohemians vstřelit malátné Spartě další tři góly a nakonec vyhrocené utkání vyhrát. „Čtyřikrát jsme vedli, a proto si myslím, že naše vítězství je zasloužené. Jsou to neskutečně důležité tři body,“ měl jasno Urban.

Spartě zbyly jen oči pro pláč Sparta předvedla fotbal plný nepřesností a chyb v obraně, které hráči Bohemians pilně trestali. „Jsou určeni hráči, na které se má hrát osobka. A najednou vám takový hráč dá gól,“ nechápal selhání záložník Jiří Kladrubský. „Je to naše chyba i potupa. Snažili jsme se, ale bylo to málo,“ zlobil se.

Bohemians Praha 4 Sparta Praha 3

Branky: 18. Macháček, 35. Kincl, 58. Fenyk, 75. Jeslínek - 39. vl. Horáček, 47. Slepička, 62. Hušek. Rozhodčí: Adam -Košec, Novák. ŽK: Lencevič, Dobeš, Demeter, Belaň - Vacek, Krob. ČK: 25. Lencevič. Diváci: 4500. Poločas: 2:1.

Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Grznár - Fenyk, Demeter, Zoubek, Dobeš (28. Turtenwald) - Jeslínek, Kincl (76. Vošahlík).

Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Hušek, Krob (83. Došek) - Kušnír, Kladrubský, Vacek (63. Holenda), Berger - Kulič (79. Zeman), Slepička.

HODNOCENÍ LN

**** **

Pokračování na straně 20

Spartu ztrapnil ligový nováček

Dokončení ze strany 24

„Hrajeme už několikátý zápas bez obrany. Hraje tam Hušek s Voříškem, kteří nejsou klasičtí stopeři, a mladí kluci na krajích. Chybí nám Tomáš Řepka, to je klíčový hráč,“ analyzoval krach brankář Jaromír Blažek.

Zatímco Sparta smutnila, nováček slavil zatím největší prvoligový úspěch a jen těžko se vyhýbal euforii. „Bylo těžké hrát proti Spartě v deseti. Ale my jsme se semkli a dali do toho srdíčko. Nikdo nečekal, že to ještě vyhrajeme,“ tvářil se spokojeně Jiří Jeslínek, který je v Bohemians na hostování právě ze Sparty.

Radost vítězům málem vzali destruktivní fanoušci Sparty. Po jejich řádění si rozhodčí pohrával s myšlenkou, že zápas předčasně ukončí. To se nakonec nestalo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!