Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Spasila vozíčkářku a zmizela ve vodě

Česko

PRAHA Ničivá sobotní povodeň zasáhla Benešov nad Ploučnicí na Děčínsku. Dosud se po ní pohřešuje čtyřicetiletá žena. Velká voda zde zasáhla 65 domů a postihla na 300 obyvatel čtyřtisícového města.

Pohřešovaná byla naposledy viděna v sobotu přímo v místě záplav, informoval server Tn.cz. Podle svědků pomáhala vyprostit z vody ženu na vozíku. Vozíčkářce sice pomohla, ale sama spadla do vody, kde ji strhl silný proud. Od té doby ji nikdo neviděl.

Ústecká hejtmanka Jana Vaňhová včera odpoledne vyhlásila na Děčínsku kvůli záplavám stav nebezpečí. Škody na majetku jsou podle ní natolik rozsáhlé, že by je obce ani s pomocí kraje vlastními silami nezvládly zlikvidovat. „Proto vyhlašujeme stav nebezpečí. Na jeho základě totiž vláda může uvolnit potřebnou pomoc na odstranění škod,“ řekla Vaňhová.

Rozvodněné řeky Kamenice, Ploučnice a potok Bystrá zasáhly kromě Benešova nad Ploučnicí i obce Srbská Kamenice, Jánská, Dolní Habartice, Horní Habartice, Kerhartice, Markvartice a Veselé. Nikdo naštěstí nezemřel ani nebyl zraněn.

Meteorologové varují: stále hrozí povodně Obyvatele Česka čekají další potíže s počasím. Po několika parných dnech budou dnes Moravě, Vysočině a jižním a východním Čechám znovu hrozit bouřky doprovázené intenzivním deštěm, přívalovými srážkami, nárazy větru a ojediněle i kroupami. Severní Moravě, Olomoucku a jihu Čech znovu hrozí povodně. Ohroženy budou podle meteorologů kraje Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský. Hlavně sever Moravy a jih Čech pustošily ničivé záplavy už minulý a předminulý týden. Vyžádaly si čtrnáct obětí a způsobily škody předběžně odhadované na šest miliard korun. O víkendu už zasáhly i severní Čechy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!