Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Spasitelé Sparty nejsme, zní z Jablonce

Česko

JABLONEC Na jablonecké soupisce najdete třináct fotbalistů, kteří si zahráli za Slavii nebo Spartu. A paradoxně právě Severočeši budou dnes hrát jednu z klíčových rolí v řešení mistrovské tajenky mezi pražskými „S“.

Pokud by Jablonec překvapivě v Edenu porazil vedoucí Slavii a sparťané uhráli tři body v Liberci, titul by zůstal na Letné. Ničí zájmy hájit nebudeme, zní shodně z kabiny momentálně třináctého týmu nejvyšší soutěže.

„Je zajímavé, že zrovna my ještě můžeme míchat kartami, když je v našem mančaftu tolik kluků, kteří prošli Spartou i Slavií,“ uznal ale jablonecký kapitán Miroslav Baranek, který se Spartou vyhrál ligu hned pětkrát.

Jeho sympatie dál patří letenskému klubu, ovšem čtyřiatřicetiletý záložník si při pohledu na tabulku uvědomuje, že k oslavám mají výrazně blíž červenobílí. „Přece se teď najednou nemůžeme stavět do role sparťanských spasitelů. Dopředu můžu ale za všechny slíbit, že proti Slavii budeme makat naplno,“ uvedl někdejší reprezentant.

V jablonecké kabině se bitva o titul hodně probírá. A není divu: za Spartu dříve hráli i brankáři Bobok se Špitem, obránci Homola, Fukal a Krejčí, záložníci Michálek, Loučka a Žofčák. Vedle nich zase sedí beci Zábojník s Eliášem, středopolař Valenta a útočník Necid, všechno bývalí slávisté. Žofčák s Necidem jsou navíc v Jablonci jen na hostování.

Mezi oběma partami proto často létají narážky na vývoj v čele ligového pelotonu. „Ve Slavii jsem vyrostl. Je jasné, že bych radši, aby vyhrála ligu ona,“ neskrývá sympatie záložník Jiří Valenta.

Kovaní slávisté v jabloneckých barvách se na druhou stranu dušují, že bývalým spoluhráčům nic nedarují. „Pojedu na Slavii vyhrát. Kdyby se to povedlo před plným Edenem, byla by to paráda,“ prohlásil Valenta.

***

„S“ skupiny v Jablonci Kdo hrál za Spartu: Bobok, Špit, Homola, Fukal, Krejčí, Loučka, Žofčák. Kdo hrál za Slavii: Zábojník, Eliáš, Valenta, Necid.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...