Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Specialita Čeladné? Členité a kaskádovité greeny

Česko

ČELADNÁ Jedno dělá golfový areál v Čeladné výjimečným. Hřiště v tak kouzelných kulisách horského masivu Beskyd na evropském okruhu PGA údajně není.

Hrací plocha, na níž se profesionálové utkají o podíly z dotace dva miliony eur, vznikla kombinací dvou místních osmnáctijamkových hřišť. „Poslední osmnáctá jamka je kvůli atraktivní dohře přes jezírko přidána z nového hřiště,“ uvedl maršál hřiště Jan Stankovič.

Čím vším musejí golfisté v podhůří Beskyd projít? Čekají na ně tři pětiparové jamky, tři tříparové a zbytek čtyřparových.

Hřiště je specifické členitějším terénem. „Je poměrně členité a náročné na fyzickou kondici. Specialitou jsou také těžké členité a kaskádovité greeny. Když budu mluvit jen sám za sebe, hodně obtížné a zajímavé jsou greeny na jamkách 11 a 16, ale to je opravdu jenom můj názor,“ řekl Stankovič.

Ačkoliv hřiště bylo projektováno s výhledem na možnost pořádat turnaj nejvyšší světové úrovně, muselo projít několika drobnými úpravami. „Museli jsme zúžit fairwaye, zhustit roughy a největší pozornost jsme pochopitelně věnovali greenům,“ vyjmenoval maršál.

Týdny příprav se však zúročily. Hned první várka profesionálů, která na hřiště vyšla v pondělí, nešetřila komplimenty. „Výsledek je vynikající. Neslyšel jsem v průběhu prvních dnů nic zásadního, na co by si hráči stěžovali. Všichni si to pochvalují,“ řekl Stankovič.

V Čeladné však myslí i na diváky. V centru turnaje tak bude vedle obrovské výsledkové tabule také řada obchodů s golfovými potřebami, občerstvení, pivní stan a další atrakce.

Autor: