Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Spor o děkana pokračuje

Česko

OLOMOUC Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci povede její dosavadní proděkan Michal Bartoň. Dočasným výkonem pravomocí jej pověřil rektor univerzity Lubomír Dvořák.

Funkční období současného děkana Michala Malacky končí ve středu. Fakultě se dosud nepodařilo na jeho místo ustanovit nástupce. Předchozího kandidáta totiž rektor odmítl děkanem jmenovat.

Proděkan bude funkci vykonávat do jmenování děkana fakulty. „To bude následovat po volbě děkana. Ta, která se uskuteční 21. listopadu, bude již druhým pokusem o vytvoření nového vedení fakulty pro funkční období 2007–2011,“ řekl kancléř univerzity Rostislav Hladký.

Akademický senát právnické fakulty bude při volbách vybírat budoucího děkana z pěti kandidátů. Uchází se o ni vedoucí katedry politologie Vlastimil Fiala, vedoucí katedry evropského práva Naděžda Šišková, advokát Lukáš Michna, Petr Langer působící na ostravském krajském soudu a pedagožka Milana Hrušáková.

Při posledních volbách se mezi sebou utkali Hrušáková a Ivo Beneda, který na fakultě působí. Beneda zvítězil o jeden hlas, jako člen akademického senátu sám hlasoval. Rektor odmítl Benedu jmenovat proto, že považuje za nedostatečné jeho dosavadní zkušenosti a nelíbí se mu ani způsob volby. Beneda se hodlá bránit správní žalobou. Novou kandidaturu nepřijal.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!