Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Špotáková se gólu nedočkala

Česko

PRAHA Nápoj: šampaňské. Počet skleniček: nic moc. Koupel: v šampaňském. Tak to v neděli hodinu a půl po půlnoci vypadalo po příjezdu čerstvé světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové do Sýkořice na Rakovnicku, domova jejího partnera Lukáše Novotného. „Čekala na nás plná hospoda, bylo to strašně prima. Jak jsem po rekordu říkala, že už ve mně nezbyly žádné síly, tak v sýkořické hospodě, kde se po našem příjezdu strhla neskutečná vřava, jsem nové síly našla okamžitě,“ vzpomněla Špotáková, která pak slavila s tamními fanoušky dobré dvě hodiny.

„Pili jsme šampaňské, i když já už byla hodně unavená, a nakonec mě tím šampaňským osprchovali, že prý to musí být. Byli bezvadní, tak jsem jim nechala rekordní dres, myslím, že měli radost. Dres v hospodě zůstane, třeba si ho budou jezdit prohlížet turisti,“ smála se mistryně světa, olympijská vítězka a světová rekordmanka.

„Víc už si ani přát nemůžu“ V sýkořické hospodě prý se dočkala řady komplimentů. „Ale nejvíc mě potěšilo, když říkali, že světový rekord se mi povedl na nejvhodnějším místě, že ani na olympiádě by to tak dokonalé nebylo. Tak to vidím taky. Až ve společnosti sýkořických fanoušků mi došlo, že je to absolutní špička, že víc už si ani přát nemůžu,“ pravila Špotáková.

Součástí oslav světového rekordu se stalo včerejší fotbalové utkání „staří“-„mladí“, kterým atleti Dukly v Praze na Julisce tradičně uzavírají sezonu. Rekordmanka nastoupila jako vždy v týmu mladých, zatímco proti ní se postavili mimo jiné další světoví rekordmani Jan Železný a Roman Šebrle a jistotu mezi tyčemi za nimi vytvářel někdejší mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár.

„No ale hlavně jsou to výteční fotbalisté,“ posteskla si oštěpařka o poločase duelu, který nakonec vyhráli „staří“ 12:6, a Šebrle, někdejší reprezentační příslib, nastřílel za vítěze pět branek, zatímco za protější stranu vsítil Lukáš Novotný dva góly.

Také Špotáková, jež toužila dát první gól v životě, ale opět marně, je známa jako příznivkyně fotbalu, nicméně s jejím zaměřením na tuto hru to tak horké nebude. Nevěříte? „Tyhle jsem měla už loni,“ pravila s pohledem na zánovní kopačky na svých nohou. Obula je někdy v době od předchozího utkání? „Ještě tak! To bych je musela umývat!“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!