Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Česko

Srážky náklaďáků na Moravě uzavřely D2 a D46, zasahoval i vrtulník

ilustrační snímek foto: Reuters

Dálnici D2 na 4. kilometru ve směru na Brno uzavřela po poledni na půl hodiny nehoda dvou nákladních vozů, jeden člověk se těžce zranil. Kvůli srážce náklaďáků byla zablokování i dálnice D46 z Prostějova na Vyškov.
  14:14aktualizováno  18:21

Na D2 se směrem na Brno po poledni jezdilo asi půl hodiny odklonem, před 13. hodinou už byl možný provoz jedním pruhem. Na místě se vytvořila krátká kolona.

„Ošetřili jsme jednoho pacienta, těžce zraněného jsme jej letecky transportovali do nemocnice,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Hasiči uvedli, že vyprošťovali jednoho řidiče.

Policie podle mluvčího Pavla Švába zjišťuje okolnosti nehody a usměrňovala dopravu. Ve směru na Brno se sjíždělo na 11. kilometru na Blučinu, najíždělo se na sousední dálnici D52. Do Brna se dalo jet i přes Měnín a Tuřany. Po 15. hodině byl provoz plně obnoven.

Dálnici D46 z Prostějova na Vyškov uzavřela v poledne rovněž nehoda dvou nákladních vozidel na 19. kilometru. Na místě zasahují záchranáři, nehoda je se zraněním, uvedli policisté.

Po 18. hodině byla dálnice v místě nehody opět zprůjezdněna.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!