Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Stát obere živnostníky. Paušál klesne na 20 %

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 109
  • Poslední: 29.7.2011 22:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Savova 29.7.2011 22:16

nesmyslný titulek - opět! paušál je právo, nikoli povinnost!

platit paušál je právo, nikoli povinnost! pokus si někdo myslí, že jeho náklady dosahují oněch 80 % a nikoli 20 %, nechť vede účetnictví a prokáže to - v tom mu přeci nikdo nebrání; takovéhle přihlouplé výkřiky akorát dělají dusno;

jako OSVČ samozřejmě raději beru paušál, protože s tím nemám žádnou práci; ale je to bunus, ne právo mít ho co nejvyšší; 

J. Savova 29.7.2011 22:16

Re: nesmyslný titulek - opět! paušál je právo, nikoli povinnost!

oprava - pokud....

M. Jelínek 28.7.2011 20:12

stát = zloděj

jo stát je největší zloděj !!!

V. Mlich 27.7.2011 15:16

Stát nikoho neobere

Když už si někdo bude muset vést papíry, tak si dá sakra bacha na to, aby těch nákladů měl dost.

P. Kubišta 27.7.2011 16:32

Re: Stát nikoho neobere

Nic jiného mu totiž nezbývá ... :-(

J. Savova 29.7.2011 22:24

Re: Stát nikoho neobere

v tom mu přeci ale nikdo nebrání! jde jen o to, že kdekdo, kdo má náklady na 3 papíry do kopírky, si napálí 80% - a to je sprostá vyžírka, ať už se jí elegantně říká "optimalizace daní" či jiným eufemismem;

L. Boháč 27.7.2011 14:32

Vážení .

Vůbec nejde o to zda paušál klesne na 20%. Ono jde o to, že tato vláda v čele s naším nejlepším ministrem financí zkouší, co si může dovolit . Ono již totiž není u chudých zaměstnanců kde brát a tak na řadu přicházejí ti, kteří něco mají a jsou jen o stupínek výše. Proto je diskuse tak jak jí zde vedete naprosto zbytečná a pro mnoho lidí stejně španělskou vesnicí. Mnohokrát jsem zde psal, že pokud nebude u lidského potenciálu v nejnižší třídě kde brát, tak příjdou postupně na řadu vyšší patra lidí v dalších sociálně zajímavých třídách. Uvědomte si konečně, že těmto lidem na nejvyšších postech nejde o lidi v jakékoliv třídě, ale o ně samotné a o ty kteří na profitu jejich podvodů, korupce včetně kmotrů vydělavají . Tento pokles paušálu na 20% je jen určitá sonda, která bude mít pokračování .

P. Kubišta 27.7.2011 14:53

Re: Vážení .

No však ještě nejsou zavřené hranice a lidové milice na Karlově mostě, nebo ano? Ve věci komu budu platit svoje daně se pořád ještě můžu svobodně rozhodnout. Nemyslete, že o tom neuvažuji a znám dost lidí, kteří také. Krásných zemí jako je tato je fůra a ne vždy tam ve vládě sedí to co tady s dnem daňové svobory na konci června. To je asi jediná smysluplná úvaha na téma "Podnikání, zdravotnictví, školství a důchodový systém ČR v horizontu 10, 20 a 50 let" :-)

L. Boháč 27.7.2011 15:41

Re: Vážení .

Víte pane Kubišto, ono jak to vypadá celosvětově, tak nakonec nebude kam utéci, bude to pouhé oddálení úpadku celého kapitalistického systému, kde se snaží ti nejbohatší zachovat svojí úroveň a kapitál jakýmkoli způsobem, jen se jim nesmí sahat na peníze a výhody. Můžete taktéž vidět v USA . Jsem sám, zvědav jak se tam ti potentáti dohodnou.

P. Kubišta 27.7.2011 16:31

Re: Vážení .

Člověče, co to tady říkáte...? Jaké oddálení úpadku kapitalistického systému? Jaké peníze a výhody? Tady je řeč o tom, že tenhle stát je k podnikání nepřátelský. To nijak nesouvisí s kapitalismem a už vůbec ne s marxleninským výkladem kapitalismu - jestli jste na hodinách politické ekonomie dával pozor.

Tenhle stát je prostě nepřítel nermálního průměrného člověka, to je vše.

 Kdybych neměl malé děti, už tu dávno nejsem. Možná naopak právě proto bych to měl udělat hned. Protože až ta banda, která nám vládne, na aktuální barvě vůbec nesejde, utratí všechny prachy a zdaní i vydýchaný vzduch, tak našim dětem nezbyde než žrát kořínky (pokud jim to ty plynoměry na xichtech dovolí) a platit za to, co ČSSD s KSČM blbě utratily, a ODS plus další nechaly rozkrást. Zvyšování daní a komplikace podnikání lidem jen říká, že nemá smysl se tu o cokoli snažit.

To, že si banky a realitní trh v USA přihrávaly navzájem peníze nebo obchody, z čehož bylo nakonec pár desítek krachů a hysterie po celém světě s kapitalismem také nesouvisí. Nejsem ekonom, ale to spíš svědčí o virtualitě celého bankovního podnikání a jeho chabé kontrole. .

L. Boháč 27.7.2011 16:48

Re: Vážení .

Dnes již musím odejít, zítra podiskutujeme.

J. Frgalova 27.7.2011 16:50

Re: Vážení .

máte pravdu a ještě dodám, že díky bankovním úředníkům, co mají na fin.krizi velký podíl, budou na  naše daně sahat nám všem tak dlouho, dokud se ty národní banky buď nezvednou, nebo nějaké nejvíce dotčené státy nevyhlásí bankrot. Je obdivuhodné jak lidi málo sledují, že daně se zvyšují také proto, aby se zachránil bankovní sektor. 

Proto se domnívám, že nejvlivnější lobbisté jsou bankéři, ti dokázali to, že se jim ty ztráty budou uhrazovat ( státy je budou uhrazovat) a protože státy mají prd, vyhlásí krizi a začnou vybírat daně, od nás všech. A tady v Čechách se hádáme o demokratičnosti daní ( což je podotýkám šílená myšlenka, mít demokratické daně, husí kůže mne jímá, když to čtu, jak lidi chápou daně), jsme úplně mimo, naprosto neinformovaní a už hodně dlouho.

J. Blažek 27.7.2011 22:45

Re: Vážení .

A jestlipak víte, že ve vyspělých zemích EVropy a Ameriky jsou daně z nejvyšších příjmů mnohem větší než v  Česku? Takže - kam byste asi utíkal?

F. Doušek 28.7.2011 0:20

Re: Vážení .

proč utíká Jelínek do Nizozemí?

P. Kubišta 28.7.2011 9:24

Re: Vážení .

Nemám nejvyšší příjmy, takže kamkoli, kde se nemění zákony každé čtyři roky podle toho jestli oranžoví, rudí, zelení nebo modří. Kamkoli, kde se DPH nemění každých pár let (někdy opravdu pár). Kamkoli, kde kulaté razítko není zbraň hromadného ničení a "podnikatel" synonymum pro "darebák". Kamkoli, kde budu mít aspoň relativní jistotu, že mnou zaplacené daně nejdou z velké části do kapes kmotrům přes předražené státní zakázky. Kamkoli, kde dlužit něco finančnímu úřadu neznamená smyčku na krku a exekutoři nemohou vše podle libosti, pokud tomu dokáží udělat zákonný nátěr. Mám pokračovat...?

J. Kanioková 28.7.2011 12:11

Skvěle napsané a naprostý souhlas

a s dovolením - ten výraz "si půjčím", je naprosto skvělý -  " kde kulaté razítko není zbraň hromadného ničení"  :)))))))

D. Nowodny 27.7.2011 20:29

Re: Vážení .

!!!!!!!!!!!!**********!!!!!!!!!!!!

J. Savova 29.7.2011 22:19

Re: Vážení .

viz výše: platit paušál je právo, nikoli povinnost!!!!! píšete nesmysly; účtujte řádně náklady - veďte účetnictví - a hned se uvidí, jestli je máte opravdu 80% nebo 10%, a ptoto řvete, když vám někdo ru dojnou krávu sebere;

J. Blažek 27.7.2011 13:30

Jaké obírání?

Nadúpis je:

Stát obere živnostníky. Paušál klesne na 20 %  .... Kolik procent paušálu má "obyčejný" zaměstnanec? Pokud vím, tak žádná procenta, toho obírá stát naplno a stále a mnohem více. Přece není možné a není spravedlivé, aby státu platili pouze zaměstnanci! .... A jak jistě víte, tak třeba na stavbách pracují zedníci, tesaři, elektrikáři, řidiči a další pracovníci na živnostenskýc list, ale jejich práce má charakter práce zaměstnance. Říká se tomu švarcsystém a stát berou na hůl jak podnikatelé, tak i "umělí" živnostrníci.

F. Doušek 27.7.2011 14:03

Re: Jaké obírání?

byl jste někdy na stavbě? Tak například elektrikář - živnostník si kromě obstarání vlastní zakázky musí pořídit veškeré montážní vyzdravotní a sociální pojištění a čekat, zda mu odběratel laskavě zaplatí.

F. Doušek 27.7.2011 14:04

Re: Jaké obírání?

odmázla se mi část odpovědi.

J. Blažek 27.7.2011 22:51

Re: Jaké obírání?

Ale proč si nepořídí ten podnikatel vlastního elektrikáře, to by přece bylo normální? Protože je potřeba ošidit stát na daních.

J. Frgalova 28.7.2011 18:44

Re: Jaké obírání?

protože šetří na tom nářadí a vybavení pro zaměstnance, to je jasné a např. nechce elektrikáře živit, když jej nepotřebuje celý rok. Navíc jestli máte zaměstnance musíte okamžitě na tu agendu najmout mzdovou účetní, což vám zase zvyšuje náklady, všechno se vším souvisí 

P. Kubišta 27.7.2011 14:30

Re: Jaké obírání?

Pane, při vší úctě k Vám, nevíte o čem mluvíte. Procenty se myslí paušální náklady, prostě vykazujete výdaje na zajištění a udržení příjmu ve výši tolik procent, kolik určí stát. Nebo můžete schraňovat každý paragon od šroubků nebo hřebyků, malovat na něj čysylko, kopírovat to na A4, nalepit originál vedle kopie lepidlem, které nezpůsobí blednutí termopapíru alespoň deset let, strkat do šanonu(jak nenařizuje, pouze doporučuje např FÚ Děčín - aby to odsejpalo při kontrolách. Pokud to tak nemáte, buďte si jist, že Vám to kontrolor dá sežrat). Dále vypisovat každý jednotlivý výdaj do počítače (co, od koho, na co, za kolik), z čehož ( a z ostatní evidence jako přijatých faktur, vydaných faktur, příjmů z kapitálových vkladů - to je úrok z bank. účtu- atd) Vám účetní software na konci spočítá, kolik jste vydělal. V průměru dojdete v ČR k podílu nákladů na tržbě asi tak 68%, takže to stát dává za šedesát (domnívám se), aby se to jakože průměrnému podnikateli vyplatilo. VY jako zaměstnanec ŽÁDNÝ PAUŠÁL NEMÁTE, protože NEMÁTE žádné výdaje na zajištění a udržení příjmu. Cesta např do práce není výdajem ve smyslu zákona o účetnictví ani pro podnikatele a pochybuji, že byste si do práce kupoval vlastní vrtačku :-)

F. Doušek 27.7.2011 14:51

Re: Jaké obírání?

vidím pane Kubišto, že jste zde jeden z mála lidí "z praxe". I já potvrzuji skutečné výdaje dlouhodobě mezi 65-70% bez jakéhokoli podvádění.

P. Kubišta 27.7.2011 16:39

Re: Jaké obírání?

Mně se bohužel paušál nevyplatí ani za šedesát, o dvaceti nemluvě - jakožto výrobce mám náklady vyšší. Jinak bych s velkou chutí kašlal na tu duševní onanii spojenou s účetnictvím.

J. Blažek 27.7.2011 22:49

Re: Jaké obírání?

A jak v cizině, jak je to s těmi paušály a daněmi? Pokud vím, tak hodně jinak. Je už nejvyšší čas, abychom se poučili například v Německu či v Rakousku! ...... YA pak, já teké mluvím o švarcsystému a ten se týká lidí, kteří jsou živnostníky jen jakoby, ale ve skutečnosti jsou spíš zaměstnanci.

P. Kubišta 28.7.2011 9:38

Re: Jaké obírání?

Pane Blažku... Vzhledem k tomu, že o tom, co říkám opravdu uvažuji (podnikání jinde), sbírám informace. Podle vyjádření kolegy, majícího firmu v Německu, platí 150 EUR měsíčně jako paušál našeho ekvivalentu soc+zdrav+daně a až do zisku 165000 EUR ročně(to si musím ověřit, protože se mi to nezdá) si ho německý stát jednou zkontroloval finančákem (uctivě, žádná šikana a jednání co týden) a jinak ho nechává být, hrabat si ve vlastním písečku a oceňuje, že nestávkuje, neškemrá o podporu, nemarodí, neexistuje.

Švarcsystém je důsledek faktu, že zaměstnat někoho v Česku je prostě pro zaměstnavatele - podnikatele neúnosné riziko a velmi nákladné díky odvodům. To je vše. Paušál s tím nesouvisí a nic neudělá. Pokud budu švarc-soustružník, a seženu si doklady na benzín, nástroje, elektřinu, auto atd, nikdo na mně nemůže.

Mimo to, jak už bylo řečeno, stát na mně do budoucna ušetří, protože důchod vlastně nedostanu. Otázka je, co dostanu jinak a jakou to bude mít hodnotu - ale to je jiná pohádka. Jinak švarcsystémový zaměstnanec nemarodí, maká a nekecá (stejně jako podnikatel, kterým podle zákona je). Nechápu, na čem stát prodělává. Spíš bych řekl, že to vadí z byrokratických důvodů, protože nemůžeme přece připustit, aby ta lumpenproletariaten simulantenbande dělala něco jinak, než stojí v zákoně psáno. To by tedy nešlo. Takže ji raději budeme živit na pracáku...

J. Denemark 27.7.2011 13:04

Stát obere živnostníky - titulek vypůjčený z Blesku?

O. Pola 27.7.2011 12:46

je to namirene proti švarc-ičařům

což je každopádně podvod na státě, ať už ten "stát" má nekdo rad nebo ne, je to tak.

Vidim to doma, z nas dvou pracujicich mame oba mzdu cca 40 brutto.

Zatimco švarc zaměstnavatel má náklady na mzdu 40 000 a švarc-ičař dostane po odvedení soc, a zdrav. cca 36 000 cista ruka (dane s tim pausalem a slevou na poplatnika jsou nula), tak normalni zamestnavatel ma naklady 53600 na mzdu zamestnance, ktery dostane ve finale neco kolo 26-27 000 cista ruka.

ICAR ma 5 tydnu placene dovky, prispevky na duchodove pripojisteni atd. Jinymi slovy je zamestnanec,ale jak jeho sef usetri rocne cca 140 000 Kc a icar usetri cca 120 000 Kc. Socialni a zdravotni plati nejake minima, ale neni problem vrazit 30% usetrenych penez do soukromeho sporeni.

To si myslim,ze je to, co chteji potlacit.

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...