Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sto lidí uhořelo v letadle, které přistávalo v Súdánu

Česko

CHARTÚM Při požáru letadla na letišti v súdánském hlavním městě zahynulo včera večer nejméně sto lidí. Oznámila to súdánská televize. Řada lidí z dvou stovek pasažérů byla zraněna.

Na palubě letadla súdánských aerolinií Sudan Airways bylo podle televize 203 pasažérů a 14 členů posádky. Stroji Airbus A310 se jeden z motorů vzňal při přistávacím manévru a poté sjel z dráhy. Vzápětí se otevřely nouzové dveře a plameny se rozšířily na celé letadlo.

Podle šéfa súdánské policie Muhammada Nadžíba způsobilo nehodu špatné počasí. Podle něj se mohlo většině cestujících podařit z hořícího letounu uniknout. Jak se jim to mohlo podařit, však už neuvedl. Vdobě přistání byla v Chartúmu písečná bouře, která omezovala viditelnost. Ředitel letiště v Chartúmu Jusuf Ibrahím však vyloučil, že by příčinou nehody bylo počasí. „Letadlo... přistálo bezpečně v Chartúmu a pilot hovořil s řídící věží... V tu chvíli vybuchl jeden z motorů a letadlo začalo hořet,“ řekl. „Byl to technický důvod,“ dodal.

Podle Ibrahíma „přijaly nemocnice v Chartúmu velký počet zraněných“. Letadlo startovalo v syrském Damašku a do Chartúmu letělo s mezipřistáním v jordánském Ammánu.

Hodinu po havárii bylo letadlo ještě v plamenech. Podle súdánské televize se týmy hasičů snažily zlikvidovat oheň, který již zničil horní část trupu letadla.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...