Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Stovka kapel roztančí ostrovy

Česko

PRAHA Koncert kapely Tata Bojs zahájí 20. června pátý ročník festivalu United Islands of Prague. Festival, který je dvoudenní, bude probíhat na třech ostrovech a v klubech. Na festivalových pódiích se vystřídá 100 kapel ze dvanácti zemí. Už o den dříve se v rámci festivalu ve 20 klubech představí 60 začínajících a méně známých kapel.

„Tohoto festivalu jsme se chtěli zúčastnit již dříve, ale vždy mi jeho termín kolidoval se srazem majitelů vozů Citroën 2 CV. Letos mě však pořadatelé přivezou," řekl člen skupiny Tata Bojs Mardoša. Přijďte, vstup zdarma Kromě vystoupení Tata Bojs budou všechny koncerty zdarma. Podle jednoho z pořadatelů akce Martina Voňky to umožňuje spolupráce s několika partnery. Loni bylo na festivalu 15 tisíc lidí, letos jich pořadatelé očekávají o pět tisíc více. „Takto můžeme lidem představit kapely, na které by jinak při placení vstupného nepřišli,“ řekl Voňka. Zájemcům bude k dispozici i exotická kuchyně a bohatý doprovodný program.

Mezi hlavní hvězdy přehlídky patří španělská kapela La Shica, která míchá výbušné flamenco s vlivy hip hopu, funku nebo soulu. Roztančit Prahu by měli například francouzští noJazz, kteří fúzují jazz s prvky moderního soulu a hip hopu. Z Rakouska přijedou úspěšní evropští beatboxeři Bauchklang, z Maďarska rockeři Quimby. Chybět nebudou písničkáři a jazzmani. Doprovodný program nabídne divadelní představení, filmové projekce, happeningy i taneční performance. Českou scénu zastoupí vedle Tata Bojs například Bratři Orffové, Docuku nebo kapela Toxique.

Festival se uskuteční na čtyřech scénách na Střeleckém a Dětském ostrově a v parku na Kampě. Hudební oživení chystají organizátoři také na Janáčkově a Malostranském nábřeží a v polovině mostu Legií. Letošní novinkou budou akce na dalším ostrově na Vltavě. Ibiza Island oživí přehlídku plážovou atmosférou. Přístupný bude lávkou, která ho spojí se Střeleckým ostrovem.

Další informace najdete na adrese www.unitedislands.cz.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor: