Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Strážník náhle uštědřil bezdomovci pohlavek, po zveřejnění záběrů dal výpověď

Česko

  13:41
Bezpečnostní kamery zachytily strážníka, který na pražském Andělu 18. ledna po 23. hodině rychlým krokem došel k hloučku lidí bez domova a jednoho z nich uhodil zezadu do hlavy. Policie přijala podnět na jeho nevhodné chování, strážník nakonec sám podal výpověď.

Záběry z bezpečnostních kamer, které jako první zveřejnil zpravodajský server CNN Prima News, ukazují, jak strážník přichází k bezdomovci a dává mu zezadu pohlavek.

„Přestože je Anděl a jeho okolí obtížnou lokalitou, kde strážníci řeší problémy s drogově závislými a osobami bez domova každý den i opakovaně, měl by si strážník vždy zachovat profesionální přístup,“ zhodnotila kolegovo jednání mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Pohlavku mělo předcházet narušování veřejného pořádku uhozeným bezdomovcem, konkrétně rušení nočního klidu.

Podnět na nevhodné chování strážníka přijala policie od svědka události. Než ale stačili jeho nadřízení podniknout jakékoli kroky, podal dotyčný policista výpověď.

„Sám dnes požádal o ukončení pracovního poměru dohodou, čemuž zaměstnavatel vyhověl,“ potvrdila Seifertová serveru iDNES.cz.

Podle informací CNN Prima NEWS strážník pracoval u městské policie v Praze už čtyři roky, dříve sloužil v Pardubicích. Údajně šlo o problémového zaměstnance, přestože před nástupem do policejního oddělení absolvoval psychotesty.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...