Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Střelecké trápení utnul veterán Varaďa

Třinečtí vyhráli druhý zápas finálové série extraligy až gólem jedenašedesát vteřin před koncem. Rekordman Růžička opět zářil

TŘINEC Byl to kontrast oproti úvodnímu finále, ve kterém padlo sedm gólů. Včera se na ten první čekalo dlouhých 58 minut a 59 vteřin.

Hokejisté domácího Třince v moravskoslezské bitvě o titul porazili Vítkovice 2:0 a zvýšili stav série na stejný poměr. Ta se v pátek a sobotu přesouvá do Ostravy.

Duel číslo 2 rozhodl domácí bijec Václav Varaďa, jenž šťastně dorazil puk do odkryté branky. A pouhých 21 vteřin nato pojistil vítězství Martin Adamský.

Na oba góly přihrával Martin Růžička, rekordman produktivity play off, který si připsal už 30 bodů.

Werk Arena byla u vytržení...

Přitom v úterním zápase odehráli hlavní roli především oba brankáři. A kromě Petera Hamerlíka byl blízko nuly také Roman Málek.

Oba svůj tým několikrát podrželi. „Je to zápas o jediném gólu,“ pravil o přestávce pro Českou televizi i jeho spoluhráč Josef Hrabal.

A měl sakra pravdu...

Třinecké včera zrazovala účinná zbraň z předchozích bitev – přesilovky. Z téhle výhody o den dříve skórovali rovnou dvakrát a Varaďa po pondělním triumfu tvrdil: „Dobře si uvědomujeme, že právě tyhle situace rozhodují zápasy.“

Už v první třetině měl tu největší šanci Martin Koudelka, jenž ale trefil pouze spojnici Málkových tyčí. Domácím pak jako by najednou vyschl střelecký prach.

„Musíme být ještě agresivnější, ale zároveň se nenechat vylučovat,“ nabádal vítkovický zadák Marek Malík před třetí třetinou.

Přesto Ostravané nabídli soupeři další přesilovky. Střely však naštěstí pro ně končily na výborném Málkovi. Klíčová chvíle tak přišla až těsně před konce, kdy se oba týmy už připravovaly na prodloužení.