Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Česko

Střelmistři odstřelili desetitunový balvan u Býčí skály. Mohl spadnout na silnici

Střelmistři odstřelili desetitunový balvan. foto: Policie ČR

Adamov (Blanensko) - Střelmistři hasičů v sobotu v podvečer odstřelili u jeskyně Kostelík nedaleko Býčí skály na Blanensku asi desetitunový uvolněný balvan. Hrozilo, že se utrhne a spadne na vozovku. Silnice mezi Křtinami a Adamovem byla kvůli tomu uzavřená, oblast zajišťovali policisté. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák.
  22:13

Nebezpečný kámen ležel ve svahu několik desítek metrů nad silnicí. „Náš geolog, který byl přivolaný na místo, rozhodl, že jde o havarijní stav a že se kámen musí okamžitě odstranit,“ uvedl mluvčí Dvořák.

Silnici policisté uzavřeli kolem poledne. Odpoledne pak střelmistři do balvanu navrtali díry, které naplnili trhavinou. Kolem 19:30 kámen odstřelili. „Vše proběhlo v pořádku tak, jak mělo,“ uvedl mluvčí. Silnici následně policie otevřela pro provoz.

Silnice mezi Křtinami a Adamovem byla kvůli odstřelení balvanu uzavřená.
Silnice mezi Křtinami a Adamovem byla kvůli odstřelení balvanu uzavřená.

Střelmistři hasičů vyjíždějí do akce jen několikrát do roka. V zimě například odstřelují ledové kry na řekách, aby se tok neucpal. Na jihu Moravy například odstřelovali kmeny na novomlýnské nádrži, které pod hladinou komplikovaly plavbu lodí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!