Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Studenty bude učit více manažerů z praxe

Česko

ZLÍN Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zapojí vybrané studenty do vzdělávacího projektu s názvem Nadaní studenti.

Na jejich vzdělávání se budou podílet zástupci významných podnikatelských subjektů a veřejné správy ve Zlínském kraji. „Cílem akce je zvýšit šanci absolventů na lepší uplatnění na trhu práce,“ sdělila Hana Michlová ze studijního oddělení. Projekt má vybraným studentům pomoci rychleji najít odpovídající zaměstnání. Do projektu budou vybírat studenty podle prospěchu, zpracované bakalářské práce a zájmu. Po dobu dvou semestrů se na části výuky vybrané skupiny 20 až 30 studentů budou podílet manažeři z praxe. Každý student se zúčastní stáže ve zvolené instituci, zpracuje zadaný projekt a může se účastnit konferencí a exkurzí.

Podobný projekt na nižším stupni již realizuje Zlínský kraj. Od loňska finančně podporuje studenty strojírenských a učňovských oborů. Projekt se již začal pozitivně projevovat - zatímco loni se do šesti stavebních učilišť hlásilo 89 dětí, letos jich bylo už 161.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!