Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sudí Královec si šestkrát nezapíská

Česko

PRAHA Komise rozhodčích včera vynesla další podzimní rozsudek nad prvoligovým sudím. Pavel Královec si ho vyslechl za řízení nedělního zápasu Slavie proti Mladé Boleslavi.

Hrubé chyby, kterými Královec utkání ovlivnil, mu vynesly omezenou delegaci na šest zápasů. „Uznávám, že jsem v tom utkání chyboval,“ uvedl rozhodčí bezprostředně po verdiktu. „Samozřejmě pro příště vím, že se takové chyby nesmějí opakovat.“

Omezení delegace na čtyři zápasy dostal také Královcův asistent Antonín Kordula, kterému komise vytkla špatnou komunikaci s hlavním kolegou. Čtvrtý sudí Jaroslav Moudrý má omezenou činnost na dva zápasy.

Macela před novináři vyjmenoval tři hlavní okamžiky, při nichž arbitři zaváhali. Tím prvním bylo nesprávné udělení žluté karty boleslavskému záložníkovi Hrdličkovi místo faulujícího Rajnocha. Následně obdržel Hrdlička druhou žlutou a byl mylně vyloučen.

Z další chybu považovala komise nenařízení penalty proti hostům v nastaveném čase. A třetím proviněním arbitrů spočívalo v neudělení červené karty Mateji Krajčíkovi za úder loktem.

„Trest mohl být ještě vyšší, ale přihlédli jsme k tomu, že rozhodčí Královec neměl v tomto ročníku jiné problémy. Žádné utkání během podzimu nebylo řízeno tendenčně. Není tedy třeba dávat exemplární trest,“ vysvětlil Macela. Jak se hájil před komisí Královec? „Prý přípravu nepodcenil. Došlo prostě k chybám a on je připraven za ně nést zodpovědnost.“

Pokračování na straně 23

Sudí Královec si šestkrát...

Dokončení ze strany 24

Macela nevyloučil, že v průběhu jara dojde na listině rozhodčích ke změnám. „Od ledna začíná nová příprava rozhodčích. Chystáme se sáhnout i do nižších soutěží, abychom měli z čeho vybírat, pokud budeme potřebovat nějakou změnu,“ uvedl šéf sudích.

Jediným dalším rozhodčím, který na podzim dostal omezenou delegaci na stejný počet zápasů jako Královec, byl Radek Kocián. Ten v listopadu nejdříve uznal a posléze odvolal gól Mostu v Liberci.

Postihu neunikl ani člen představenstva Slavie Tomáš Rosen, který sudí ostře kritizoval před novináři v tiskovém středisku. Šéf svazového oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas potvrdil, že Rosenovi udělil pokutu 50 tisíc korun, jak stanovují řády.

***

Nejvyšší podzimní postihy sudích STOP NA 6 UTKÁNÍ Radek KOCIÁN (Odvolal již jednou uznanou branku Mostu v Liberci) Pavel KRÁLOVEC (Chybně udělená karta boleslavskému Hrdličkovi a neodpískání penalty ve prospěch Slavie) STOP NA 2 MĚSÍCE Jaroslav JÁRA (Vyloučení boleslavského Sedláčka v Ostravě po první žluté kartě)

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...