Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Sudová si zopakovala mezi boulemi třetí místo

Česko

DEER VALLEY Česká lyžařka Nikola Sudová obsadila v americkém Deer Valley třetí místo v závodu Světového poháru v paralelní jízdě v boulích.

Zopakovala tak bronzovou pozici z prosincového úvodního dílu SP v Méribelu a třetí je i v průběžném pořadí seriálu. Sobotní závod vyhrála Kanaďanka Jennifer Heilová. Sudová prohrála jediný souboj Sudová po čtvrtém místě v kvalifikaci zvládla výtečně vyřazovací duely s Maxime Dufourovou-Lapointeovou z Kanady i s Američankou Emiko Toritovou.

Až v semifinále ji zastavila olympijská vítězka Jennifer Heilová, to však byla pro českou reprezentantku jediná porážka.

„Jennifer určitě porazitelná je, ale právě proti ní se mi ta jízda moc nepovedla. Udělala jsem při ní pár chyb, dostala jsem se do záklonu, naopak ona zrovna to semifinále zvládla výborně," poznamenala Sudová. Vsouboji o třetí místo zdolala vicemistryně světa z roku 2005 další domácí lyžařku Elizu Outtrimovou. Heilová ve finále těsně zvítězila nad Hannah Kearneyovou z USA, která však díky dvěma předchozím triumfům dál vede v celkové klasifikaci Světového poháru.

Autor:

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč