Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Sudová zahájila SP třetím místem

Česko

MERIBEL, Francie Třetím místem načala sezonu Světového poháru akrobatická lyžařka Nikola Sudová. Šestadvacetiletá česká reprezentantka vybojovala umístění na stupních vítězů v paralelní jízdě v boulích v dnešním závodu ve francouzském Meribelu.

Sudová, druhá žena celkového hodnocení SP, vstoupila do vyřazovací části pro osm nejlepších vítězstvím v kvalifikaci a uspěla i ve čtvrtfinále s Italkou Deborah Scanziovou. V semifinále byla ale nad její síly Kanaďanka Jennifer Heilová, jež v následném finále podlehla Američance Hannah Kearneyové. Sudová pak v duelu o třetí místo zdolala krajanku vítězky Emiko Toritovou a připsala si hned na úvod pódiové umístění.

„V semifinále byla menší chybička. Zaváhala jsem a pak jsem to tři boule honila, což mě stálo postup. Nebylo to sice nic velkého, ale Jennifer zajela čistou jízdu a šla dál,“ uvedla Sudová. „V jízdě o třetí místo ale zase udělala chybu Toritová a usnadnila mi to,“ dodala.

Třetí místo tak udělalo Sudové na startu sezony radost. „Určitě je spokojenost. První závod je vždycky stresující,“ zhodnotila výsledek přední česká boulařka.

Výsledky Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. Heilová (Kan.), 3. SUDOVÁ. Muži: 1. Rousseau, 2. Bilodeau (oba Kan.), 3. Benna (Fr.).

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...