Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SuperStar je Ostravák Chodúr

Česko

BRATISLAVA „Vítězem první Česko Slovenské SuperStar se stává... se stává ten, komu položíme ruku na rameno,“ napínali včera hodinu před půlnocí dav nedočkavých fanoušků moderátoři Leoš Mareš a Adéla Banášová. O pár okamžiků později vyhlásili vítězem soutěže Martina Chodúra.

Dvacetiletý Ostravák, který málem neprošel prvním castingem, porazil ve finále soutěže v Bratislavě Miroslava Šmajdu z Košic. Rozhodli o tom v hlasování televizní diváci. Student konzervatoře si vítězstvím zajistil exkluzivní smlouvu se šancí oslovit český a slovenský trh a roční televizní kontrakt v hodnotě 100 tisíc eur (asi 2,6 milionu korun).

Chodúra favorizovali hudební odborníci i sázkové kanceláře. Čerstvý vítěz soutěže studuje na ostravské Janáčkově konzervatoři obor klarinet. Mezi jeho záliby patří skládání hudby, tvorba anglických textů a čtení anglických knih a sběratelství originálních hudebních nosičů, především vinylových. Mezi jeho idoly patří Tom Jones, Frank Sinatra, Elvis Presley, Joe Cocker nebo Tina Turner.

K idolovi se vztahuje i odměna, kterou Chodúr za vítězství získá od svého sponzora – tzv. Meet and Greet aneb osobní setkání s Tomem Jonesem.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...