Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Susan Boyleová je v čele britských hitparád

Česko

LONDÝN První album skotské amatérské zpěvačky Susan Boyleové I Dreamed a Dream se vzápětí po uvedení na trh dostalo do čela žebříčku nejprodávanějších nahrávek v Británii. Týden od vydání se prodalo přes 410 tisíc nosičů, což je nejvíce pro debutové album v dějinách této hitparády.

Boyleové verze klasického songu Wild Horses od skupiny Rolling Stones pak obsadila v singlech deváté místo. Oznámila to Official Charts Company.

Již první den, kdy bylo album I Dreamed a Dream uvedeno na trh, se ho prodalo 150 tisíc kusů a podle hudebního řetězce HMV tak bylo na dobré cestě stát se nejúspěšnějším britským albem roku. Poslední podobný úspěch byl podle HMV zaznamenán loni v prosinci, kdy se během prvního týdne prodalo 432 490 kusů nového alba skupiny Take That The Circus.

Osmačtyřicetiletá, donedávna neznámá nezaměstnaná venkovanka Boyleová zazářila v soutěži, v níž se hledaly nové pěvecké talenty. Ohromila tam porotu i diváky a nastoupila cestu ke světové slávě. Video s jejím vystoupením na internetovém serveru YouTube zhlédlo již téměř 200 milionů lidí.

Autor: