Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svaz se omluvil Houllierovi za podvrh

Česko

PRAHA Hledání nového trenéra fotbalové reprezentace začíná připomínat frašku. Ještě ve čtvrtek tvrdil předseda ČMFS Pavel Mokrý, že se mezi kandidáty zařadil i Francouz Gérard Houllier, ale včera už přiznal: „Nabídka pana Houlliera byla bohužel záměrně podvržený e-mail. Za tuto nepříjemnou mystifikaci se mu hluboce omlouváme.“

Zprávy o Houllierově zájmu přinesl včerejší tisk s odvoláním na svazové funkcionáře. „Je to tak, na svaz dorazilo několik mailů, mezi uchazeči je i Francouz Houllier,“ řekl Mokrý Blesku.

Pokud by šedesátiletý kouč skutečně poslal do sídla ČMFS svou nabídku, byla by to senzace. Houlliera proslavilo angažmá v Liverpoolu a Lyonu, v současné době je technickým ředitelem Francouzské fotbalové asociace.

Jenže francouzský trenér reagoval na zprávy o své budoucnosti nečekaně podrážděně. „Nikoho jsem neoslovil a nikdo neoslovil mě. Je to skandální. Jestli mají nějaký důkaz, ať mi ho ukážou,“ uvedl Houllier pro agenturu AFP.

Apřekvapení bylo na světě. Šéfové českého fotbalu totiž poté, co si brazilského kouče Torrese spletli s Parreirou, zase uvěřili neznámému vtipálkovi, který jim zaslal nabídku Houllierovým jménem. „Vzhledem k tomu, že se objevují další podvrhy, podepisované zahraničními trenéry, nebudeme žádná další jména komentovat,“ prohlásil následně Mokrý.

Tomu včera trenérská rada ČMFS doporučila jmenovat Brücknerovým nástupcem buď Jozefa Chovance, nebo Dušana Uhrina staršího. Oba trenéři paradoxně v komisi zasedají.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...