Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svérázný Miller taktizoval, Záhrobská bodovala

Česko

BORMIO/SEMMERING Zajímavou taktickou variantu vymyslel americký sjezdař Bode Miller.

Trápící se obhájce celkového triumfu ve Světovém poháru se totiž nedostavil na sobotní oficiální losování startovních čísel před záludným sjezdem v italském Bormiu.

Za to samorostlého génia, který sjezduje na hraně rizika, Mezinárodní lyžařská federace (FIS) potrestala pokutou 999 švýcarských franků (přes 17 tisíc korun). Ale hlavně byl přeřazen ve startovní listině z 15. na 46. místo.

A o to zřejmě Millerovi šlo, protože i když závodní svah byl už trochu rozbitý, díky počasí panovala mnohem lepší viditelnost.

„Losování jsem nestihl, protože jsem si musel léčit zranění,“ vysvětloval absenci Miller, který atakoval první příčku, o niž přišel až v závěru na měknoucím sněhu ve spodní části.

Nakonec skončil čtvrtý, což je jeho třetí nejlepší výsledek v letošní sezoně po dvou druhých místech. „Trať byla v dobrém stavu a za čtvrté místo si nemůžu stěžovat,“ prohlásil Miller, který se připravuje sám mimo americkou reprezentaci. Šéfa FIS Giana-Franca Kaspera ale Millerův postup rozzuřil. „Je to výsměch,“ řekl Kasper, který zvažuje další postih pro svérázného lyžaře. Z prvního vítězství v SP se radoval domácí Ital Christof Innerhofer, který na obtížnou trať vyrazil jako první a nikdo další nedokázal pokořit svah Stelvio rychleji. „Byl jsem z Millera hodně nervózní. Předvedl skvělou jízdu,“ vysekl Američanovi poklonu Innerhofer. Domácí radost Zettelové Šárka Záhrobská obsadila v obřím slalomu Světového poháru v rakouském Semmeringu 24. místo. Oproti prvnímu kolu si v konečném pořadí o dvě příčky pohoršila a potřetí v sezoně si v této disciplíně připsala body. Z triumfu se radovala domácí Kathrin Zettelová.

Rakouská závodnice po prvním kole ztrácela na Italku Manuelu Mölggovou 21 setin, díky bezchybné druhé jízdě si s ní pořadí prohodila.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Otestujte flexibilní sušák na prádlo, na který hravě pověsíte povlečení i ubrus
Otestujte flexibilní sušák na prádlo, na který hravě pověsíte povlečení i ubrus

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy, na kterém snadno usušíte ložní prádlo i oblečení...