Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Sýkora i Hudler mohou změnit klub

Česko

NEW YORK Oba čeští hokejisté, kteří si zahráli finále Stanleyova poháru, by v létě mohli změnit dres. Útočník Pittsburghu Petr Sýkora, který se podruhé v kariéře radoval z triumfu v NHL, i Jiří Hudler z Detroitu budou na konci měsíce bez smluv.

„Kdo ví, jak to bude,“ řekl Sýkora deníku Pittsburgh Post-Gazette po posledním finálovém zápase. „Teď jsem se soustředil jen na poslední utkání a chtěl, abychom vyhráli. Na smlouvu jsem opravdu nemyslel,“ podotkl dvaatřicetiletý plzeňský odchovanec.

„Na přemýšlení je čas do doby, než se v červenci stanu volným hráčem. Teď si chci hlavně odpočinout,“ řekl Sýkora v rozhovoru pro deník Sport. V Pittsburghu se nyní stejně všichni věnují oslavám titulu, na který Penguins čekali dlouhých 17 let. „Všichni jsou v euforii, nikdo nepřemýšlí o příští sezoně. Navíc Pittsburgh čeká draft, až po něm se to rozjede,“ uvedl Sýkora.

V dalším z rozhovorů ale přiznal, že by rád v Pittsburghu zůstal. „Jsme neuvěřitelně silný a mladý tým. Co dokážou Crosby a Malkin, to je neskutečné. Kvůli nim bych nechtěl odcházet,“ řekl. Dvaatřicetiletý Sýkora ale potvrdil, že má zájem ještě zůstat v NHL.

Hudlerovi po sezoně také končí kontrakt s Detroitem, pětadvacetiletý útočník však bude takzvaným chráněným hráčem. Red Wings tak mají na jeho služby přednostní právo.

Jeho pokračování v klubu mohou překazit jednání Detroitu o další spolupráci s Mariánem Hossou. Podle zámořského tisku by se Red Wings v případě dohody se slovenským útočníkem vzdali služeb Hudlera a Mikaela Samuelssona, aby se klub vešel do platového stropu.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...