Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sýkora vyřadil devět hráčů z nominace

Česko

HOKEJ

PRAHA Trenér české hokejové reprezentace do 20 let Marek Sýkora zúžil nominaci pro mistrovství světa v Kanadě. Ve výběru zůstalo třináct hráčů z českých klubů, kteří v pondělí odletí do zámoří. Tam se k nim přidá dalších šestnáct hokejistů působících v juniorských soutěžích v Severní Americe.

Sýkora se svým asistentem Zdeňkem Motákem po dopoledním tréninku v Praze-Letňanech, kde se tým od pondělí připravoval, z výběru vyřadili devět hráčů. Do Kanady neodletí obránci Havran, Mazanec, Stříteský, Malý a útočníci Vlach, Radil, Říčka, Kotrba a Hanzl. Už dříve z nominace vypadli zranění Tomáš Voráček, Kempný a Šedivý.

Hokejisté se opět sejdou v neděli v podvečer. V pondělí ráno pak odletí do Kanady, kde se k nim postupně přidají krajánci. „Nikdo z nich nám nehlásil žádné problémy, měli bychom být kompletní,“ uvedl Sýkora. Juniorští reprezentanti budou trénovat v kanadském Bramptonu, kde se 23. prosince utkají se Švédskem v generálce na šampionát. Následně trenéři oznámí konečnou nominaci.

Širší nominace - brankáři: Vošvrda, Furch, Sedláček, obránci: Gudas, Jebavý, Kania, Piskáček, Štich, Parýzek, Dóczy, Jordán, Roth, Kundrátek, útočníci: Szturc, Strapáč, Roman, Káňa, Růžička, Kubalík, Eberle, Novotný, Okál, Vincour, Karpov, Valchař, Červený, Nestrašil, Maliník, Knotek.

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...