Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Syn si s někým podal ruku a hned se z toho dělá věda

Česko

Můj syn se kolem fotbalové mládeže v rodných Viganticích točí už několik let, teď se z naší žádosti o dotaci dělá senzace, říká Milan Baroš starší, otec slavného fotbalisty.

* LN Jak funguje Mládežnická akademie Milana Baroše?

Jde vlastně o fotbalovou přípravku pro kluky od šesti do deseti let, i když se nebráníme ani dalším sportům. Byť přípravka při zdejší tělovýchovné jednotě existovala už dřív, chtěli jsme ji pozvednout na vyšší úroveň, což se daří. Akademii jsme založili loni v červenci, jsou v ní tři desítky spokojených kluků, trenéry a vedoucími jsou tátové.

* LN Jakým způsobem váš syn do akademie přispívá?

Nejvíc dresy, teď kluci hrají v červených dresech Liverpoolu, kde Milan působil dřív, nyní už jsou ve Francii objednána trika Lyonu. Ale Milan nepřispívá sám, balony obstaral další zdejší rodák Radim Kučera, který dříve hrával za Olomouc a teď působí v Německu. Taky se tady objevuje reprezentant René Bolf z Baníku, ale není zdejším rodákem, přiženil se sem. Malí kluci jsou vděční - když Milan v létě přijede, je to pro ně svátek, protože je jejich vzorem. Každý by hned chtěl hrát v útoku, i když už i oni vědí, že to dost dobře nejde.

* LN Loni jste požádali o desetimilionovou dotaci na umělý trávník a nyní se spekuluje, že mělo jít o výměnný obchod za synovu přízeň barvám ODS.

Prosím vás, o žádný obchod nešlo. Naše rodina je pravicová, Milan prostě řekl svůj názor, že je víc doprava než doleva, s někým si podal ruku a hned se z toho dělá věda. Zkoušejí na něj něco o výměnném obchodu. Je to jen politikaření, laciná senzace.

* LN Ale akademii jste založili a o státní dotaci požádali nedlouho po volbách - je to náhoda?

Samozřejmě, protože myšlenka o mládežnické akademii byla v našich hlavách už delší čas. Milan chtěl nějakým způsobem pomoci oficiálně, aby všechno mělo hlavu a patu. A hned to někdo dává do souvislostí s politikou, že děláme kšefty a podobně. Lidi pořád hledají nějaké souvislosti. A mimochodem, o desetimilionovou dotaci jsme minulý čtvrtek požádali znovu.

* LN Dotýká se vás, že se v souvislosti s vaším synem objevují podobné zprávy?

Když ten dětský fotbal děláte s ním... Ale já to radši nekomentuju. Objevují se negativní zprávy, ze kterých čiší až zloba. Jako kdybychom chtěli něco vytunelovat! Ale tak to přece není, my prostě chceme ze škvárového hřiště vybudovat plochu s umělým trávníkem a to je všechno. Milan nemá důvod dělat nějaké špatnosti, jenom chce ve své vesnici pozvednout fotbalové špunty.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!