Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Taxikářka zbila a okradla zákazníka, hrozí jí 12 let vězení

Česko

  13:07
PRAHA - Pražští policisté zadrželi taxikářku a jejího přítele, kteří podle nich v polovině května surově zbili a okradli zákazníka. Obvinili je z loupeže. Protože muži způsobili těžkou újmu na zdraví, hrozí jim v případě odsouzení až dvanáctiletý trest vězení.
Taxi (ilustrační foto)

Taxi (ilustrační foto) foto: Lidové noviny

Oba dva údajní pachatelé se k činu přiznali, sdělila dnes ČTK mluvčí pražské policie Ivana Ježková.

Taxikářka podle Ježkové vezla třicetiletého muže v noci 13. května z centra Prahy do ulice Jana Želivského. Za jízdu požadovala 130 korun, zákazník jí však zaplatil pouze 90, zbytek jí prý chtěl doplatit. "Když si prohledával kapsy, žena ho začala fyzicky napadat údery do obličeje," uvedla mluvčí.

Muž se snažil dovolat na tísňovou policejní linku, taxikářka mu však podle policie sebrala mobilní telefon a odvezla ho před dům svého přítele, majitele licence k provozování taxislužby.

"Přítel, pravděpodobně předem podrobně informován, už čekal před domem s teleskopickým obuškem", sdělila Ježková. Zákazníka prý vytáhl z vozu a opakovaně ho mlátil. Způsobil mu zranění, která si vyžádala několikatýdenní léčení. Muž se ženou pak podle policie nechali zákazníka ležet bez pomoci na chodníku a ukradli mu mobilní telefon.

Policisté zadrželi údajné pachatele na základě popisu taxikářky. Při domovní prohlídce nalezli odcizený mobilní telefon i teleskopický obušek.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...